istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Чернік Світлана Дмитрівна

кандидат історичних наук, доцент

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 2004 р. Спеціальність: Педагогіка і методика середньої освіти. Історія. Кваліфікація: вчитель історії та правознавства;

Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України, аспірантура, 2011 р.;

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 2017 р. Спеціальність: Правознавство. Кваліфікація: юрист.

Напрями наукової та професійної діяльності: історико-правові та теоретичні засади адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, історія державності Сербії, актуальні проблеми екологічного і земельного законодавства, особливості правового регулювання сімейних відносин, міжнародне співробітництво правоохоронних органів.

Тема кандидатської дисертації: Газетна періодика України як джерело дослідження політичної історії Сербії 1878‑1918 рр. (2012 р.).

Транслітерація імені: Svitlana Chernik

ORCID iD: 0000-0003-3290-1797

Профілі: Web of ScienceGoogle Scholar

Відзнаки: Подяка від ректорату Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка (2013 р.), Друга премія молодим науковцям Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради (2013 р.), Грамота Кіровоградської обласної ради (2018 р.), Почесна грамота Кіровоградської обласної ради (2022 р.).

Дисципліни, які викладає: історія держави і права зарубіжних країн, екологічне право, аграрне і земельне право, сімейне право, порівняльне правознавство, правові засади міжнародного співробітництва правоохоронних органів, сучасні проблеми міжнародного приватного права.

Публікації: всього надруковано понад 120 публікацій, серед яких: монографія у співавторстві, 1 стаття у виданні, яке включено до наукометричної бази Web of Science, 28 статей в наукових фахових виданнях України (з них 14 у наукометричній базі Index Copernicus), 12 навчально-методичних посібників, публікації у збірниках матеріалів та тез доповідей конференцій.

Основні публікації

Монографії:

1. Чернік С.Д. Історико-правові засади адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу Інтеграція правової системи України в Європейський простір: стан та шляхи розвитку: монографія. Кол.авторів; В.Г.Гриценко, Є.Ю.Соболь. Кропивницький: Полімед-Сервіс, 2018. С. 9-34.

Посібники:

1. Чернік С.Д. Державний екзамен з історії держави і права зарубіжних країн у питаннях і відповідях: Навчальний посібник. Кіровоград, 2015. 55 с.
  2. Навчальний посібник для самостійної роботи та практичних занять з дисципліни «Історія держави і права зарубіжних країн» / Укл.: Чернік С.Д. Кропивницький, 2017. 99 с.
  3. Навчальний посібник для самостійної роботи та практичних занять з дисципліни «Екологічне право»/ Укладач Чернік С.Д. Кропивницький, 2017. 80 с.
  4. Порівняльне правознавство. Навчальний посібник / Укл.: Чернік С.Д. Кропивницький, 2018. 75 с.
  5. Навчальний посібник для семінарських занять та самостійної роботи з дисципліни «Історія держави і права зарубіжних країн» / Укл.: Чернік С.Д. Кропивницький, 2022.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

1. Liliia Riabovol, Svitlana Chernik, Serhii Shatrava. Forming 9th Grade School Students’ Subject Skills in Law. Science and Education, 2017, Issue 8 p. 23-33 https://doi.org/10.24195/2414-4665-2017-8-3 (Web of Science)

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Чернік С. Д., Поляк Ю. В. Вплив протестантизму на становлення державності США. Наукові записки. Серія: Право / Ред. Кол.: Є. Ю. Соболь, В. Г. Гриценко, О. В. Батанов та ін. Випуск 6. Кропивницький : ТОВ «Полімед-Сервіс», 2019. С.146-149.
  2. Чернік С. Д. Правове регулювання цензури в українських губерніях Російської імперії у другій половині 60-х рр. ХІХ ст. Наукові записки. Серія: Право / Ред. Кол.: Є. Ю. Соболь, В. Г. Гриценко, О. В. Батанов та ін. Кропивницький : ТОВ «Полімед-Сервіс», 2019. Випуск 7. С.18-23.
  3. Чернік С.Д. Конституційна держава в поглядах Є.В. Спекторського. Порівняльно-аналітичне право. Електронне наукове фахове видання юридичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет». 2020. №1. С. 82-84. Index Copernicus International
  4. Чернік С.Д. Сталий розвиток як основа екологічної політики України. Наукові записки. Серія: Право / Ред. Кол.: Є. Ю. Соболь, В. Г. Гриценко, О. В. Батанов та ін. Кропивницький : ТОВ «Полімед-Сервіс», 2020. Випуск 9. С.64-68. Index Copernicus International
  5. Чернік С.Д. Право на материнство та батьківство як особисті немайнові права подружжя. Наукові записки. Серія: Право. Випуск 10. С.25-29. Index Copernicus International
  6. Чернік С.Д. Правове регулювання сімейних відносин, ускладнених іноземним елементом. Наукові записки. Серія : Право. Випуск 12. Кропивницький, 2022. С.50-54. Index Copernicus International