istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Пономаренко Людмила Василівна

PonomarenkoLV

кандидат історичних  наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Київський державний університет імені Тараса Шевченка (1983 р.), Спеціальність: історія. Кваліфікація: історик, викладач історії та суспільствознавства

Напрями наукової та професійної діяльності:    Аграрні відносини Центрально-Східної Європи, історія церкви на Правобережній Україні ХVIII–ХІХ століття, історія стародавнього світу.

Тема кандидатської дисертації: “Велике церковне землеволодіння Галичини останньої третини ХVІІІ стˮ (1991 р.)

Транслітерація імені: Liudmyla Ponomarenko

ORCID iD: 0009-0009-1359-303X

Профілі: GoogleScholar

Дисципліни, які викладає: історія стародавнього світу, повсякденне життя стародавніх цивілізацій, методологічні проблеми історичної науки.

Основні публікації

Посібники:

1. Пономаренко Л.В. Джерела з історії Стародавньої Греції: матеріали для семінарських занять. Кіровоград, 2013. 100 с.
  2. Пономаренко Л.В. Методичні рекомендації для написання курсових і кваліфікаційних робіт (для студентів факультету історії та права): Друге видання, доповнене і перероблене. Кіровоград, 2014. 64 с. (співавтор Ковальков О.Л.).
  3. Пономаренко Л.В. Джерела з історії Стародавнього Сходу. Кіровоград, 2016. 111 с.
  4. Пономаренко Л.В. Джерела з історії Стародавнього Риму. Кропивницький, 2021. 112 с
  5. Пономаренко Л.В. Історія Стародавнього Сходу: навчально-методичні матеріали. Кропивницький, 2022. 141 с.

Статті у наукових фахових виданнях України

1. Алкивіад як представник нової генерації політичних еліт Стародавньої Греції. // Літопис Волині. №28. Луцьк, 2023. С.234-238.