istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

ЦДПУ став організатором всеукраїнського круглого столу

23 вересня 2022 року на базі ЦДПУ у режимі онлайн відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Підготовка вчителя історії, правознавства та громадянської освіти у вітчизняних ЗВО: досвід, виклики, перспективи».

Співорганізаторами заходу були Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Міністерство освіти і науки України, Інститут педагогіки НАПН України, а також вітчизняні ЗВО: Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Український державний університет імені Михайла Драгоманова.

З вітальним словом виступив голова організаційного комітету круглого столу — Є. Ю. Соболь, доктор юридичних наук, професор, ректор ЦДПУ ім. В. Винниченка.

Учасники обговорили актуальні питання, як-от: мета, зміст, методики й технології навчання майбутніх вчителів історії, правознавства та громадянської освіти, місце педагогічної практики у цій підготовці тощо.

У дискусії взяли участь: голова НАЗЯВО, кандидат історичних наук, доцент А. П. Бутенко;, головний спеціаліст відділу змісту освіту, мовної політики та освіти національних меншин Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної  та інклюзивної освіти МОН України Р. І. Євтушенко; співробітники відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України — доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України О. І. Пометун; кандидат педагогічних наук, старший дослідник Т. О. Ремех; кандидат педагогічних наук, старший дослідник Ю. Б. Малієнко; кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін СумДУ імені А. С. Макаренка С. І. Моцак; кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства ТДПУ імені Володимира Гнатюка Н. В. Ігнатенко; професори кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова — кандидат історичних наук, професор Т. В. Ладиченко, кандидат історичних наук, професор Т. В. Мелещенко, кандидат історичних наук, доцент Т. В. Бакка.

Досвід підготовки вчителя історії, правознавства та громадянської освіти у нашому ЗВО репрезентувала кандидат історичних наук, доцент, завідувачка кафедри історії України та всесвітньої історії О. І. Бабак.

Круглий стіл організований та проведений навчально-науковою лабораторією суспільствознавчої освіти ЦДПУ. Модератором заходу була науковий керівник цієї лабораторії, доктор педагогічних наук, професор Л. Т. Рябовол.

Матеріал підготувала науковий керівник
навчально-наукової лабораторії суспільствознавчої освіти