istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Підсумки роботи археологічної експедиції ЦДПУ

Протягом середини липня – початку серпня Торговицька археологічна експедиція під керівництвом І. А. Козир продовжила розкопки комплексної пам'ятки золотоординського часу біля с. Торговиця на Кіровоградщині. Фінансову підтримку забезпечили – університет та приватний підприємець О. В. Анікієць.

На базі експедиції пройшли літню археологічну практику студенти 1-го курсу факультету історії та права. Також до участі долучились школярі Микільської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів разом із вчителем історії М. М. Живолупом.

Цього року досліджувалися окремі ділянки могильника та поселення. Серед знахідок – фрагменти місцевих та імпортних керамічних посудин, мідні пули, вістря стріл та прикраси. Особливо цікавим виявилось дитяче поховання знайдене на площі поселення, далеко за межами могильника. Подальше вивчення нових артефактів доповнить відомості про функціонування золотоординського міста, а також його історію в контексті Синьоводської битви 1362 року.

Інформація надана науково-дослідною лабораторією «Археологія і давня історія Центральної України»

Інформацію надано факультетом історії, бізнес-освіти та права