Підсумки наукової роботи за 2013 рік

04 лютого 2014 року відбулося пленарне засідання звітної наукової конференції, де було підведено підсумки наукової роботи за 2013 рік.

Із великою зацікавленістю присутні вислухали наукову доповідь «Професійна підготовка вчителів у США», яку виголосила доктор педагогічних наук, доцент кафедри англійської філології С.І. Шандрук.

Проректор з наукової роботи, професор М.І. Садовий  доповів про результати наукової роботи університету за 2013 рік.

На початок 2014 року в університеті працює 46 докторів та 280 кандидатів наук, що складає 79,6% від загальної кількості викладачів.На 36,4% кафедр працюють лише викладачі з науковими ступенями та вченими званнями.

У складі науково-педагогічних працівників 23 Заслужених працівники освіти, культури, мистецтв України, 3 Народних артистиУкраїни, 2Заслужених артистиУкраїни, 4 Заслужених тренериУкраїни, 1Заслужений журналіст України, 1Заслужений художник України, 1Заслужений юрист України, 2 Заслужених діячі науки та техніки України.

При 9 кафедрах функціонує аспірантура з 14 спеціальностей, ефективність її роботи у 2013 році складає 81,25% (по Україні близько 30%). Протягом 2013 року 4 викладачі захистили докторські дисертації: професор кафедри української літератури С.П. Михида, доцент кафедри англійської філології С.І. Шандрук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Н.С. Савченко, доцент кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти О.М. Ткаченко.

Значних успіхів досягла студентська наука. В університеті працює 157 студентських творчих об’єднань, надруковано 603 студентські публікації, на олімпіадах, творчих конкурсах 51 студент університету здобув призові місця.

В університеті успішно функціонують 9 наукових шкіл докторів наук, професорів: Г.Д. Клочека, В.В. Радула, В.П. Марка, О.А. Семенюка -В.М. Манакіна, А.Є. Короткова, С.П. Величка, В.П. Вовкотруба, М.І. Садового, О.М. Царенка, А.Б. Рацула та науковий семінар з проблем математики доктора фізико-математичних наук, професора Ю.І. Волкова.

Університет плідно співпрацює з ВНЗ та організаціями Австрії, Німеччини, Болгарії, Росії, Туреччини, Казахстану, Білорусі, Молдови, Чехії, Латвії, Китаю, Ізраїлю, Польщі, Алжиру, Туреччини тощо.

За консолідованим рейтингом  Центру міжнародних проектів "Євроосвіта" у  погодженні з Міжнародною Спостережною Радою університетів «ТОП 200 Україна», «Компас» та “Webometrix” у 2013 р. університет посідає 118 місце із 299, а серед педагогічних університетів – 5.

У 2013 році досягнення університету було репрезентовано на Національних та Міжнародних галузевих виставках, результатом участі у яких стали  диплом, срібна та золота медаль.

За результатам наукової роботи перше місце посіла кафедра української літератури (завідувач кафедр-  професор Г.Д. Клочек); друге місце - кафедра педагогіки та освітнього менеджменту (завідувач кафедри - професор В.В. Радул); третє місце - кафедра перекладу та загального мовознавства (завідувач кафедри - професор О.А. Семенюк); четверте місце - кафедра педагогіки дошкільної та початкової освіти (завідувач кафедри — професор С.Г. Мельничук); п’яте місце - кафедра фізики та методики її викладання (завідувач кафедри — професор В.П. Вовкотруб).

Кращими науковцями університету у 2013 році стали: Г.Д. Клочек, В.В. Радул, О.А. Семенюк, А.Л. Турчак, В.А. Кушнір, В.М. Вовк, С.І. Шевченко, Т.Б. Стратан-Артишкова.

Інформація надана Науковим відділом