Відкрилася виставка історичного гончарства “Цвітне. Гончарство”

26 березня 2014 року о 14.00 в приміщенні відділу мистецтв Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського відбулося відкриття виставки історичного гончарства “Цвітне. Гончарство”, спільного проекту кафедри образотворчого мистецтва та дизайну КДПУ ім. В.Винниченка та ОУНБ ім. Д.Чижевського

Пропонована глядачеві виставка історичного гончарства Цвітного знайомить з окремими сторінками історії розвитку найбільшого і найвідомішого осередку гончарного промислу Кіровоградщини, кількапоколіннєвим художнім досвідом майстрів-гончарів, їх творчим спадком у вигляді представленого гончарного та фігурного посуду, декоративної керамічної скульптури.

Унікальність виставки полягає в тому, що вперше одночасно представлено місцеве гончарство настільки широко, в усій своїй багатогранності, що надає можливість простежити  художньо-стилістичні та технологічні особливості виробів гончарних осередків Цвітного в їх історичному розвитку. Унікальним також є органічне поєднання в одній експозиції експонатів з фондових колекцій Кіровоградського обласного художнього музею, Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, Олександрівського районного краєзнавчого музею, а також предмети з приватних колекцій В.Нагорного, Л.Кулініч, О.Босого, В.Філімонова, Л.Гарбузенко, О.Малюка, та інших.

В межах заходу відбувся круглий стіл. Питання історії регіону, проблеми комплектування і вивчення музейних колекцій, художньо-стильові особливості виробів майстрів цвітненськиї гончарних осередків та інші обговорювали  науковці, викладачі КДПУ ім.В.Винниченка, історики, мистецтвознавці, наукові співробітники музеїв, представники преси (Кулініч Л., Кириченко О., Чорний О., Панченко К., Рибалко П., Білошапка В., Тупчієнко М., Орлик О. та інші).

Дана мистецька, культурна та історична подія для Кіровоградщини відбулася завдяки зусиллям організаторів виставки: Кулініч Л.О., старшого викладача секції образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету КДПУ ім. В.Винниченка; Ушакової С.А., зав.відділом мистецтв ОУНБ ім. Д.Чижевського; Нагорного В.Г., приватного колекціонера.

Інформація надана ректоратом.