Народне прислів'я каже: «Без верби і калини - нема України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому що вишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами - оберегами. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусідів, традиції і звичаї..

Нас, українців, по вишивках і чарівних рушниках-оберегах упізнають в усьому світі. Українська жінка і сорочку синові вишиє на щастя, і рушника на долю. Тому рушник і став синам та донькам оберегом, бо це — сама материнська любов і щира молитва, що оберігають її дітей від біди в далеких дорогах.

Сьогодні, 18 травня, ректорат, викладачі, студенти державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка зібралися на площі В. Винниченка для того, щоб відсвяткувати неповторне українське свято - День вишиванки - танцювальним флешмобом! Привітав колег та студентів проректор з наукової роботи, доктор філологічних наук, професор Сергій Павлович Михида.

Народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання - не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Інформацію надано медіа групою "Університетський меридіан"