ЗВІТ ПРО НАУКОВО-ДОСЛІДНУ РОБОТУ СТУДЕНТІВ (НДРС НА ФАКУЛЬТЕТІ ІНОЗЕМНИХ МОВ ЗА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК


ЗВІТ ПРО НАУКОВО-ДОСЛІДНУ РОБОТУ СТУДЕНТІВ (НДРС) НА ФАКУЛЬТЕТІ ІНОЗЕМНИХ МОВ ЗА 2016-2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

До науково-дослідної роботи на факультеті іноземних мов залучено 45% студентів денної форми. Студенти працюють у наукових гуртках і проблемних групах, отримують повний спектр інформації про загальноукраїнські студентські конференції, семінари і конкурси, міжнародні програми академічного обміну, беруть участь у всеукраїнських олімпіадах знавців іноземних мов, стипендіальних програмах тощо. Студенти старших курсів виконують великий обсяг дослідницької роботи, пов’язаної з написанням кваліфікаційної роботи, та мають досвід наукових публікацій. Факультет заохочує участь студентів у науково-дослідній роботі і є організатором студентських наукових конференцій і семінарів. 

1. Залучення студентів до виконання науково-дослідної роботи в наукових гуртках і проблемних групах

У 2016-2017 навчальному році на факультеті працює 23 наукових гуртки, у яких беруть участь 183 студенти. Функціонування гуртків та дотримання графіку засідань контролюються деканатом факультету.

2. Участь студентів у конкурсах, олімпіадах, програмах обміну студентами, освітніх проектах, програмах

Найвищого результату за останні роки досягла на Всеукраїнському етапі олімпіади зі спеціальності «Переклад» студентка перекладацького відділення факультету іноземних мов Кобилінська Ірина (німецька мова), де вона посіла 5 місце в загальному заліку, виборовши при цьому перемогу у двох номінаціях (аудіовізуальний переклад та переклад художнього тексту). Студентка спеціальності «Переклад» Лукіна Ярослава на олімпіаді з перекладу (англійська мова) посіла 17 місце. Учасницею Всеукраїнського етапу олімпіади з англійської мови та літератури стала Степаненко Зоряна, яка за підсумками змагання не змогла увійти до двадцятки найкращих. 

У 2016-2017 н.р. студенти факультету Анна Самойленко, Аліна Дромашко та Ірина Талалай взяли участь у Стипендіальній програмі «Завтра.UA», організованій Фондом В. Пінчука. Після фінального етапу змагання Аліна Дромашко посіла 97-е місце в загальному рейтингу і здобула стипендію Фонду. А. Самойленко та І. Талалай стали фіналістками конкурсу, але для отримання стипендії підсумкових балів не вистачило: 187 та 126 місця відповідно. 

На Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт було подано дослідження магістранток Анастасії Бережньової-Цабій та Юлії Чобу. Наукову роботу Ю. Чобу конкурсна комісія відзначила дипломом другого ступеня.  

За підзвітний період двоє студентів факультету іноземних мов взяли участь у міжнародних програмах обміну студентів та вибороли право на стажування за кордоном протягом трьох місяців: Вишневецька Катерина (Інститут перекладу та багатомовної комунікації технічного університету міста Кельн, ФРН); Бутько Яна (Інститут перекладу міста Майнц, ФРН). 

Група студентів факультету іноземних мов взяла участь у польсько-німецько-українському семінарі “Learning from History”, який проходив 13-19 листопада 2016 року в місті Освенцим, Польща. Навесні 2017 року другу частину міжнародного семінару "Learning from History: Hate speech in Social Media" в Бад Лібенцелі відвідали шестеро студентів факультету: Мілана Юрах, Наталія Михайлова, Роман Косюг, Богдана Гева, Аліна Борщенко, Максим Корольов.

3. Участь студентів у масових формах НДРС, зокрема міжнародні, всеукраїнські студентські конференції, семінари

Щороку студенти факультету іноземних мов беруть участь у звітній науковій конференції. Учасники конференції у 2017 році (21 студент) виголосили доповіді за результатами наукових досліджень на секційних засіданнях.

4. Студентські наукові публікації та кваліфікаційні роботи

Кількість наукових публікацій студентів у «Студентському науковому віснику» у 2017 році складає 23 статті. Наукові публікації в інших виданнях України та Польщі мають у своєму доробку Зоряна Степаненко, Ірина Талалай, Анна Самойленко та Аліна Дромашко. У 2017 р. на факультеті підготовлені до захисту 14 магістерських робіт по денній формі навчання та 11 магістерських робіт на заочному відділенні. Найактивнішими учасниками НДР студентів у поточному році визнано Ірину Кобилінську та Юлію Чобу.