17 жовтня 2018 року Фонд Віктора Пінчука розпочав 13-й відкритий конкурс стипендіальної програми «Завтра.UA». Загальнонаціональна програма підтримки талановитої молоді покликана сприяти формуванню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни, яка стане генератором майбутніх змін. Прийом заявок на участь у конкурсі відкрито на сайті програми zavtra.in.ua з 17 жовтня до 30 листопада 2018 року.

 

Щорічно 9 листопада в День української писемності та мови українці з різних куточків світу писатимуть диктант Національної єдності. За підготовку тексту та виразне читання відповідає доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко. Спецпроект стартує об 11.00, читання тексту розпочнеться через півгодини ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– об 11.30. Трансляція диктанту проводитиметься з радіостудії «Українського радіо», тому долучитись до написання можуть усі охочі. Якщо у Вас є бажання, але немає можливості підключити трансляцію, то запрошуємо Вас до бібліотеки, разом написати диктант. Із собою необхідно мати аркуш паперу й ручку, а ще гарний настрій.

 

До Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня Захисника України універсальний читальний зал бібліотеки ЦДПУ ім.В.Винниченка запрошує всіх бажаючих відвідати ілюстровану книжну виставку «Воїни. Історія українського війська». 

Матеріали постерів, історичних книг та періодичних видань висвітлюють історію українського війська від Київської Русі до сьогодення, відтворюють шлях, який пройшли збройні сили України від Русі до АТО.

 

Представництво ЄС в Україні спільно з Інформаційним центром ЄС у ЦДПУ ім. В. Винниченка провели для учнівської та студентської молоді міста Кропивницького брейн-ринг на європейську тематику. Захід відбувся в рамках всеукраїнського інформаційного проекту "Будуємо Європу в Україні", мета якого - поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин України та ЄС. Інтелектуальна гра проходила у бібліотеці ЦДПУ ім. В. Винниченка, а саме, у залі, де розміщено Австрійську бібліотеку імені Бернгарда Штільфріда.

 

Щорічно 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я - World Mental Health Day. Всі заходи в цей день присвячуються розкриттю певної проблеми. В 2018 році заходи до Дня психічного здоров'я будуть зфокусовані на темі проблем молоді та її психічного здоров'я у світі, що змінюється. Розвитку психічних захворювань сприяють інфромаційні перевантаження, політичні та економічні потрясіння у країнах, а першопричиною відхилень є стрес. Зараз у світі визнають необхідність допомогти молодим людям сформувати психічну стійкість. Важливу роль відіграє інформування молоді щодо способів підтримки психічного здоров'я. В межах цьогорічної тематики Всесвітнього дня психічного здоров'я бібліограф бібліотеки ЦДПУ ім. Володимира Винниченка підготувала ВІРТУАЛЬНУ ВИСТАВКУ КНИГ.  За виданнями звертайтесь до читального залу № 1 (універсальний, 2 поверх бібліотеки університету). Приємного перегляду!