У переліку викладачів та вчених, які працювали на кафедрі української літератури нашого університету, є постать по-справжньому легендарна – це відомий письменник та літературознавець Микола Смоленчук.

«Ошатна меморіальна дошка на стіні Його Альма матер перебирає на себе категорію незгасимої пам’яті про непересічну Людину» – такими словами завершує нарис про Миколу Смоленчука, свого вчителя та наставника, випускник філологічного факультету, директор Кіровоградського обласного архіву Олег Бабенко. Запрошуємо познайомитися з цим нарисом у рубриці «Легендарні постаті».

 

Відповідно до наказу в.о. ректора №-50-ун від 01.04.2021 року, з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

з 05 квітня 2021 року по 17 квітня 2021 року освітній процес в Університеті здійснюватиметься у дистанційному форматі.

З наказом в.о. ректора можна ознайомитися за посиланням.
Слідкуйте за офіційною інформацією на сайті Університету і бережіть себе!

 

Матеріал, присвячений столітньому ювілею нашого педагогічного університету, з’явився у книзі «Золотий фонд нації. Ювіляри України», яку видає Українська конфедерація журналістів. Видання інформує читачів про знаменні події, ювілеї, пам’ятні дати в житті українців, висвітлює діяльність сучасників, їх вагомий внесок у громадсько-політичне, економічне та культурно-мистецьке життя країни.

   

Міністерство освіти і науки підвело підсумки й затвердило результати державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності у 2020 році.

 

Високий рівень підготовки за освітньо-науковими програмами в аспірантурі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, успішний захист дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії в разових спеціалізованих вчених радах університету, засвідчений рішенням Атестаційної колегії МОН України (наказ № 157 від 09.02.2021), вивершився врученням дипломів доктора філософії: ПОПОВІЙ Наталії за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки, науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Радул В.В. та ЧОРНІЙ Марині за спеціальністю 081 Право, науковий керівник, доктор юридичних наук, професор Соболь Є.Ю.

 

Серед видатних педагогів та науковців, чия віддана праця зробили фізико-математичний факультет Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка таким, яким він є сьогодні, помітно виділяється кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики та методики її викладання Іван Захарович Ковальов. У чому знаковість його постаті? Чим він запам'ятався своїм учням і колегам? Як вплинув на становлення теорії та методики фізики? Який внесок він зробив у розвиток рідного факультету та університету? Про це та багато іншого ви дізнаєтеся з матеріалу, що його підготували про свого наставника та колегу доктор пед.наук, професор С.П. Величко та доктор пед.наук, професор М.І. Садовий.

 

26 березня на 71 році життя відійшов у вічність Відмінник освіти України, відомий математик, фахівець з теорії міри, член Американського математичного товариства AMS («American Mathematical Society»), учасник секції «Теорія міри» та «Функціональний аналіз» Експертної колегії наукового математичного журналу «Mathematical Reviews» (США). наш колега – кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математики ЦДПУ ім. В. Винниченка Володимир Олександрович Романов.

 

27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. День, що дарує прекрасну нагоду згадати про театральні традиції Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка.

 

«Творчість та благодійність об’єдналися!» – саме так можна стверджувати за результатами проєкту «Правильна джинса», що його ініціювали «Кропивницький «Гончаренко центр» та Кропивницький професійний ліцей сфери послуг та торгівлі. До акції долучився і наш університет – її активними учасниками стали студентки Єлизавета Берегуленко, Катерина Доброван,  Ксенія Кіреєва, Світлана Козлова, Марина Левінкова (спеціальність «Трудове навчання та технології»), Аліса Калініна, Олександра Парфьонова, Надія Скляренко (спеціальність «Технологія виробів легкої промисловості»), а також викладачки кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності фізико-математичного факультету: Тетяна Володимирівна Куценко,  Тетяна Вікторівна Хріненко та Віта Вікторівна Марченко.

 

З нагоди Шевченківських днів, що традиційно відзначаються на факультеті філології та журналістики Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, був проведений конкурс на краще виконання поезії Тараса Шевченка.

Інформацію надано факультетом філології та журналістики
 

Відповідно до наказу в.о. ректора №43-ун від 18.03.2021 року, з урахуванням Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»
з 22 березня 2021 року по 03 квітня 2021 року освітній процес
в Університеті здійснюватиметься у дистанційному форматі.
З наказом ректора можна ознайомитися за посиланням.
Слідкуйте за офіційною інформацією на сайті Університету і бережіть себе!