Dream-trip до міста кави та книжок

Шерхіт сторінок, запах свіжого чорнила, новизна ідей та море філіжанок кави – все це може асоціюватись тільки з одним містом, містом Лева, та найочікуванішою подією України – міжнародним книжковим «Форумом видавців».

Такий «лайн-ап» причин не зміг не зацікавити студентів факультету філології та журналістики нашого університету і надихнув на подорож до Львова.

Уже у вагоні потяга ми відчули на собі масштабність Форуму. Не один десяток людей розділяв наші плани дорогою до столиці Галичини. Розмови про книги, письменників та історію поширювалися майже з кожного купе. Усе це заворожувало подих, і виникало тільки одне бажання – якнайшвидше потрапити до культурної столиці України.

Очікування дива справдилося, як тільки ми переступили поріг Львова. Звивисті вулиці, аромат гарячої кави, собори, подібні до римських, закохали нас з першого погляду, з першого подиху і тримають до сьогоднішнього дня.

Після знайомства з цивілізацією львів’ян, дорога повела нас до найбільшого книжкового ярмарку в Україні. На Форумі ми помітили таку тенденцію: багато людей накопичують гроші, аби потім придбати цікаву літературу. Домінування меркантильності відсутнє, перше місце займає естетичний та культурний голод.

Така атмосфера змусила нас мудро попрощатися зі стипендією та придбати чимало літератури. Я гадаю, що кожен би з вас вчинив так само, чи не так?...Бо коли бажана книжка (та ще й з автографом письменника!) потрапляє до твоїх рук, то задоволення і гарний настрій на весь день ГАРАНТОВАНО.

Окрім кави, історичних місць та книжок, Львівський міжнародний літературний фестиваль не поскупився на імпрези, яких було дуже багато і які мали величезне тематичне різноманіття: від виставок до дискусій.

Форум приймав не тільки жителів з України, а й гостей з 16 зарубіжних країн. Це не дивно, адже літературна подія була закцентована саме на подорожах, а також на двох вагомих постатях літературного процесу. Поет-філософ Григорій Сковорода і письменник-художник Бруно Шульц стали найдискусійнішими героями цьогорічного Форуму.

Кульмінацією Львівського міжнародного літературного фестивалю стала «Ніч поезії та музики нон-стоп», на якій слухачі могли насолодитися мистецтвом пера до самого ранку. Хмільна молодь від сили слова не заплющила ні на хвильку очей. Це ще раз доводить, що слова і справді не мають меж… вони безмежні!

Така кількість подій, літератури,цікавих особистостей надихнула нас і подарувала чималий запас позитивних емоцій. Якщо ж ви бажаєте отримати такий досвід, я вам можу порадити тільки одне – починайте збирати валізи вже зараз на наступний, ювілейний ХХ «Форум видавців 2013».

Вікторія Панічева, студентка 33-ї груп