Наукова конференція, присвячена 130-річчю театру корифеїв

26 - 27 жовтня у нашому університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Театр корифеїв: історія, традиції, сучасність», присвячена130-річчю першого українського професійного театру.

Свої наукові доповіді представили як відомі вчені, так і молоді літературознавці, що лише розпочинають свій шлях у науці. Високий науковий рівень конференції засвідчує хоча б той факт, що на пленарному засіданні виступили два лауреати Шевченківської премії та чотири доктори наук, які вважаються провідними спеціалістами в галузі української драматургії. З великою увагою була вислухана доповідь визначного українського письменника, автора 10-томних «Господніх зерен» та 3-х томних «Незайманих снігів», блискучого майстра «літератури факту», Григорія Гусейнова, який проголосив доповідь на тему «Слідами Марка Кропивницького». З великим інтересом були вислухані доповіді докторів наук Михайла Наєнка (Київ), Василя Івашківа (Львів), Анатолія Новикова (Харків), Анатолія Козлова (Кривий Ріг).

Організатор конференції - кафедра української літератури, очолювана професором, академіком АН ВШ України Григорієм Клочеком. Значну організаційну роботу у підготовці та проведенні конференції здійснила дослідник театру корифеїв, літературознавець, доцент кафедри української літератури Любов Олексіївна Зубак. До підготовки конференції були залучені студенти факультету філології та журналістики Юлія Гончаренко (13-а група) та Олексій Ніколенко (33-я група), які підготували чудову відео-презентацію про історію створення першого українського професійного театру.

Науковий та організаційний рівень конференції був високо оцінений її гостями та учасниками.

Гончаренко Юлія