Шановний Олександр Миколайович, любі викладачі та одногрупники – мій рідний факультет іноземних мов – вітаю вас! З Ювілеєм! Цей лист, як вираз глибокої поваги і пошани, я адресую всім вам! Всім, хто створював чудову атмосферу, в якій я провів п'ять незабутніх років!
Зараз мені 30. Після закінчення навчання зі спеціальності Переклад в 2004 році я продовжив навчатись за кордоном і отримав другу, економічну освіту. Сьогодні я працюю на українську компанію, світового лідера у своїй галузі, маю можливість подорожувати світом і, до речі, продовжую навчатись. Я на сто відсотків задоволений тим, як у мене все склалося! І знаєте, ключову роль у побудові фундаменту свого розвитку я відвожу безсумнівно знанням, отриманим тут, на факультеті.
3.jpg
Що дав мені факультет? Перше - це, звичайно ж, глибоке знання декількох мов, яке я продовжую вдосконалювати. Тільки тепер я розумію, які можливості відкрило переді мною знання іноземних мов! Ми живемо в період глобалізації: в часи, коли у світі з кожним днем все менше залишається економічних чи географічних кордонів, а першорядна роль відводиться комунікаціям, спілкуванню! У сучасному світі володіння трьома мовами, включаючи рідну, - це вже норма! Для тих же, хто мріє про кар'єру або продовження навчання в престижному університеті Європи чи Америки, три іноземні мови - це необхідність. Саме тому у повсякденному житті я відчуваю себе впевнено: моє спілкування з людьми, моя робота, моє навчання проходять максимально ефективно, а це означає, що попереду у мене дуже багато цікавих можливостей - в усьому світі!
Друге, за що я вдячний факультету, - це своєчасні стимули до вивчення мов. Погодьтеся, перебуваючи в Кіровограді і вивчаючи іспанську, німецьку, англійську мови, одного разу ти перестаєш розуміти, для чого ти це робиш. І я впевнений, це проблема багатьох студентів. Вивчати мови без належної мотивації - дуже складно. Друге дихання особисто для мене відкрилося після участі в ініційованих факультетом програмах, в рамках яких я побував в Австрії та Польщі і повною мірою усвідомив, що означає володіти і висловлювати свої думки іншою мовою. Крім того, зараз я розумію, скільки старань, натхнення і терпіння доклали до цього процесу наші викладачі! Досі згадую захоплюючі лекції Олександра Миколайовича, Лариси Олегівни, Ірини Анатоліївни. Я впевнений, мотивація студентів - це один із ключових показників ефективності факультету. І не маю сумнівів, що вже дуже скоро викладачі  зменшать обсяги викладання сухих теорій, а акцент зроблять на спілкуванні з носіями мов, що вивчаються. Зможуть активніше будувати освітній процес із застосуванням сучасних комунікаційних технологій. Будуть частіше бувати за кордоном і знаходити для факультету нові цікаві можливості!
Третє, що я здобув завдяки факультету, - це друзі! Люди розумні, цікаві, стильні, унікальні! Це мої друзі! Всіх я згадую з теплотою і захопленням! З багатьма мені вдається підтримувати зв'язок, обмінюватися думками, досвідом, успіхами! Нарешті, тут, на факультеті, я зустрів саму чудову у світі дівчину, яка стала згодом моєю дружиною!
Тож за все це, що я пережив у стїнах факультету, я дуже вам вдячний!
Але на ювілеях прийнято висловлювати і побажання! І знаєте, що побажаю я? Мені б дуже хотілося дізнатися одного разу, що на факультеті іноземних мов КДПУ відкрилася нова спеціальність - «Німецька! Англійська! І ... Китайська!». І хто знає, можливо я в котрий раз сяду за стіл - і отримаю третю вищу освіту!
Щиро ваш – Александр Романенко,
спеціальність Переклад, випуск 2004 р.