malezhik

Малежик Юлія Миколаївна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну.

Тематика наукових досліджень: Розвиток мистецької освіти в Україні; формоутворення та конструювання у підготовці студентів художніх спеціальностей.

Викладає навчальні дисципліни: Рисунок; Живопис; Основи формоутворення та конструювання; Основи образотворчого мистецтва з методикою керівництва в дошкільних закладах; дисципліна за вибором: Формоутворення.

Здійснює керівництво науковим гуртком «Мистецька освіта України», навчальною художньо-творчою практикою «Пленер», виробничою-практикою у школі.

Науково-методична діяльність

Коло професійних інтересів: розвиток образотворчої освіти в Україні, підготовка майбутніх фахівців художніх спеціальностей; образотворче мистецтво, формоутворення, конструювання, дизайн.

У 2003 р. – переможець міського та обласного етапу VІІІ Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

У 2014 р захистила кандидатську дисертацію на тему: «Розвиток мистецької освіти в Україні (друга половина ХХ століття)».

Результати науково-методичної роботи висвітлені у наукових фахових виданнях, затверджених ВАК України та представлені до обговорення збірниках наукових матеріалів, праць та конференцій Міжнародного та Всеукраїнського рівнів (понад 25 робіт). Автор посібників, методичних рекомендацій, альбомів-каталогів: з мистецької освіти України, основ формоутворення, формоутворення архітектурного середовища, рисунка, розроблених для студентів та викладачів художньо-графічних спеціальностей.

Учасник міжнародних, всеукраїнських та обласних конференцій, семінарів з педагогічних наук та образотворчого мистецтва, мистецтвознавчих читань, круглих столів, майстер-класів.

Художньо-творча та громадська діяльність

У 2004 р. – учасник обласної виставки «Молоді художники Кіровоградщини» (Кіровоградський обласний художній музей), здобула нагороду за кращий графічний твір.

З 2011 р. атестована майстром народного мистецтва України із декоративного розпису.

У 2012 р. стипендіат Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (Указ Президента України від 27 вересня 2011 року № 928).

З 2016 р. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Учасник понад 10 Всеукраїнських та обласних виставок Національної спілки майстрів народного мистецтва України та численних (більше 15-ти), регіональних художніх виставок (Кропивницький), де представлено понад 30 робіт.

Учасник понад 5 Міжнародних та Всеукраїнських виставок Національної спілки художників України (Київ, Одеса, Полтава, Черкаси), де представлено близько 10 робіт.

Учасник щорічної Всеукраїнської виставки-конкурса народного мистецтва на кращий твір року 2010–2018 рр., експоновано творчі роботи у техніці малюнок на склі, які було надруковано у каталогах: «Кращий твір року». Всеукраїнська виставка-конкурс народного мистецтва (м. Київ).

Учасник щорічної виставки присвяченій Дню народного мистецтва, майстрів та членів Спілки народного мистецтва України Кіровоградщини у обласному художньому музеї м. Кропивницького 2014–2019 рр. (було представлено понад 30 творчих робіт).

Керівник студії декораторів мистецького факультету, художньо-графічного відділення, кафедри образотворчого мистецтва та дизайну «Арт-Палітра» – оформлення та розробка дизайну сцени до університетських вистав: «Долаючи смерть» (2010 р.), «Нотердам де Парі» – 2012 р. (художник-декоратор).

Організатор та куратор ІІІ та ІV Обласної виставки викладачів, випускників та студентів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну: «Школа. Вчитель. Мистецтво» (2010–2013 рр.), що проводились у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, де було експоновано й власні творчі роботи.

Учасник та організатор студентів до участі в щорічному пленері в Дендропарку (з 2011 по 2017 рр.) – роботи було експоновано у Кіровоградському обласному художньому музеї.

З 2017 р. започатковано звітну виставку «Абетка творчості», навчальних проектів студентів з дисциплін: «Основи формоутворення та конструювання» та «Композиція» (разом із доцентом кафедри, к.п.н., Пунгіною О.А.) у приміщенні Художнього салону.

Організатор виставки навчальних робіт студентів ІІ курсу, кафедри образотворчого мистецтва та дизайну «Світ навколо нас: етюди і замальовки». Що відкрилася 9 жовтня 2018 о 13:00 у приміщенні Художнього салону м. Кропивницький.

Організатор та куратор звітної виставки художньо-творчих робіт студентів ІІ курсу, у рамках музейного проекту «Нова генерація», до Дня пам’яток історії та культури України в художньо-меморіальному музеї О.О. Осмьоркіна «Грані творчості» (березень 2019 р.).

Голова Оргкомітету, член журі з 2018 р. – 2020 рр., Регіональної учнівської олімпіади з образотворчого мистецтва.

Щорічно готує студентів, які отримують призові місця, у художньому конкурсі «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря присвячену 80-річчю до дня народження художника, що проводиться Художньо-меморіальним музеем О.О. Осмьоркіна спільно з Кровоградською обрасною організацією Національної Спілки художників України до Міжнародного дня захисту дітей.

У 2019 р. пройшла закордонне Науково-педагогічне стажування «Інноваційні технології в освіті», «Сучасні інноваційні та інформаційні технології у розвитку суспільства» у м. Катовіце, Республіка Польща (Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach).

Протягом науково-педагогічної діяльності нагороджена Грамотами, Подяками за організацію та проведення мистецьких акцій, участі у виставках, за значні успіхи у науково-дослідній, навчально-методичній, виховній і громадській роботі та за плідну працю в галузі підготовки висококваліфікованих педагогічних кадрів.