PunginaOA

Пунгіна Ольга Анатоліївна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну.

Закінчила Одеське державне художнє училище ім. М.Грекова, живописне відділення та Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова, графічне відділення. Член Національної Спілки художників України, Лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, у номінації «Новітні спрямування»; учасниця всеукраїнських, міжнародних, персональних, зарубіжних, обласних художніх виставок (участь у більше ніж 80 всеукраїнських та міжнародних виставках)

Тематика наукових досліджень: розвиток та становлення художньої освіти на півдні України (друга половина ХІХ – ХХ століття). Опубліковано навчальний посібник та більше 20 статей з теми дослідження.

Викладає навчальні дисципліни: рисунок, живопис, композиція, графічний дизайн, художньо-прикладна графіка.

Контактна інформація: pyngina@i.ua

Науково-методична діяльність

1. Пунгіна О.А. Формування професійної художньої освіти на Півдні України у другій половині ХІХ ст. / О.А. Пунгіна // КДПУ ім. В.Винниченка. Наукові записки. Випуск 74. – Кіровоград, 2007. – С. 237–243.
  2. Пунгіна О.А. Історична роль Одеської малювальної школи в організації міського художнього музею / О.А. Пунгіна // Наукові записки Винницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Зб. наук. праць. – Випуск 30. Вінниця, 2010. – С. 127–131.
  3. Пунгіна О.А. Реорганізація системи освіти Півдня України під впливом революційних подій 1917 року / О.А. Пунгіна // Науковий вісник, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського. Зб. наук. праць. – Випуск № 9–10. – Одеса, 2011. – С. 197–203.
  4. Пунгіна О.А. Соціокультурні передумови формування художньої освіти на Півдні України у ХІХ столітті / О.А. Пунгіна // Наукові записки. – Випуск 101. – Серія: Педагогічні науки. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка. 2011. – С. 237–244.
  5. Пунгіна О.А. Проблеми розвитку вищої художньої освіти Півдня України на початку XX століття / О.А. Пунгіна // Вісник Черкаського університету, Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького. Серія педагогічні науки. – Випуск 37 (250). Черкаси, 2012. – С. 119–123.
  6. Пунгіна О.А. Розвиток художньої освіти Півдня Херсонської губернії (ІІ половина ХІХ – початок ХХ ст.): Навчальний посібник / Ольга Анатоліївна Пунгіна. – Кіровоград : ТОВ «Факир», 2012. – 82 с.