На пропонованій глядачеві виставці «Пленерні студії» представлено роботи студентів третього курсу кафедри образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

afisha

Робота студентів в умовах пленеру є невід’ємною складовою формування творчої особистості та професійного зростання майбутніх художників та художників-педагогів. Найбільш сприятливою, плідною і захоплюючою така робота є під час проходження навчальної художньо-творчої практики «Пленер». Виставка – це своєрідний колективний творчий звіт, важливий крок для кожного з учасників, можливість поділитися враженнями, вміннями щодо їх відтворення, новими здобутками.

Студенти, автори представлених робіт, цього року почали виходити на етюди ще навесні, щоб відтворити і зберегти швидкоплинні моменти пробудження природи і свіжість її квітування. Влітку, під час проходження виїзної пленерної практики, студенти разом з викладачами подорожували, збагачуючи художньо-творчий досвід і враження. Відвідали фестиваль гончарства в Опішні, писали замріяні гори Карпат, виконували етюди і начерки архітектурних мотивів у Коломиї, Яремче та Львові. А також, милувалися сонячними краєвидами Одеси та мінливими станами морського узбережжя. А вже восени насолоджувалися краєвидами Софіївського парку в Умані.

Різноманітними є не лише враження студентів від мандрівок, а й мотиви зображення і техніки виконання робіт. Об’єктами зображення стали краєвиди з різними станами освітлення, люди, архітектурне середовище тощо. В ході роботи над етюдами, вдосконалювалася техніка акварелі та гуаші. Опановувалися прийоми роботи олійними фарбами, різними графічними матеріалами. Серед головних завдань, які стояли перед студентами, були: розвиток цілісного сприйняття натури з урахуванням загального тонового і колірного стану освітлення; уміння знаходити великі колірні й тональні співвідношення, витримувати тональний і колірний масштаб тощо.

Запрошуємо до перегляду виставки у Художній салон НСХУ. Відкриття відбудеться 15 жовтня 2018 року о 14:00.

Кафедра образотворчого мистецтва та дизайну

 

Інформацію надано мистецьким факультетом