filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Крижанівська Ольга Іванівна

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна, 1980 рік, «Українська мова та література», вчитель української мови та літератури

Напрями наукової та професійної діяльності: Українська ономастика, історія української мови, методика викладання історичних мовних дисциплін та методика навчання української мови в старшій профільній школі

Тема кандидатської дисертації: "Валентність морфем в основах українських ойконімів".

Транслітерація імені: Olha Kryzhanivska

ORCID ID:  0009-0006-7210-998X

Профілі: GoogleScholar

Відзнаки:

• Відмінник освіти України,
  • Орден «За заслуги» (ІІІ ст.)

Дисципліни, які викладає: Історична граматика української мови, Теорія твору й тексту

Основні публікації

Монографії:

1. Інверсійний словник ойконімів України. – Кіровоград, 2001

Посібники:

1. Дивосвіт рідної мови: Довідник. – Кіровоград, Державне Центрально-Українське видавництво, 1994.
  2. Історія української мови. Історична фонетика. Історична граматика. – К, ВЦ «Академія», 2010.
  3. Українська мова для майбутніх журналістів. – Кропивницький, РВВ КДПУ ім. В.Винниченка, 2016.
  4. Історична граматика української мови: тренажер. – Кропивницький, 2021.

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Формування мовної стійкості як когнітивно-виховний виклик перед учителем-філологом-україністом// Українська мова і література в Школі. – 2020. - №3. – С. 6-8.