filfak_logo

Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Гольник Оксана Олександрівна

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 1998, спеціальність «Українська мова і література», кваліфікація «вчитель української мови та літератури»

Напрями наукової та професійної діяльності: історія української літератури першої половини ХІХ століття, творчість Є.Маланюка, літературне краєзнавство, світова література кінця ХХ – початку ХХІ століття, методика навчання української та зарубіжної літератур, теорія літератури, сучасний літературний процес.

Тема кандидатської дисертації: «Міф у художньому світі Євгена Маланюка»

Транслітерація імені: Oksana Holnyk

ORCID iD: 0000-0002-2601-9899

Профілі: Google Scholar

Дисципліни, які викладає: історія української літератури першої половини ХІХ століття, історія світової літератури кінця ХХ – початку ХХІ століття, методика навчання української літератури, вступ до літературознавства.

Основні публікації:

Монографії:

1. Міф у художньому світі Євгена Маланюка: монографія. – Кіровоград: Імекс-ЛТД, – 2013.
  2. Художній світ Тараса Шевченка: рецепція тексту і підтексту: колективна монографія. – Харків, 2019.

Посібники:

1. Історія української літератури першої половини ХІХ століття. – Кропивницький, 2022. – 37 с.
  2. Вступ до літературознавства. – Кропивницький, 2019. – 46 с.
  3. Історія зарубіжної літератури та методика її викладання у 2-х частинах. – Кропивницький, 2021. – 32 с.
  4. Технології вивчення зарубіжної літератури у старшій школі. – Кропивниький, 2021. – 18 с.
  5. Історія зарубіжної літератури та методика її викладання. – Кропивницький, 2020. – 39 с.