Оголошений факультетом філології та журналістики ЦДПУ ім. В. Винниченка з нагоди 90-річчя Ліни Костенко завершився. На конкурс було подано 64 роботи з усієї України.

Інформацію надано факультетом філології та журналістики

Дедалі частіше доводиться чути не лише від учнів та вчителів, а й навіть з екранів телевізора, що сучасні школярі «втомлюються  від Шевченка». Саме тому кафедра української та зарубіжної літератури ЦДПУ ім. В.Винниченка організовує круглий стіл на тему: «Інноваційні технології у вивченні творчості Тараса Шевченка в школі», де викладачі кафедри, відомі учителі-словесники нашого регіону та студенти  поділяться думками, як переборювати «втому від Шевченка» на уроках літератури.

Круглий стіл відбудеться 10 березня 2020 року у залі наукових працівників університетської бібліотеки (третій поверх). Початок о 13:00. Вхід вільний.

факультет філології та журналістики ЦДПУ імені Володимира Винниченка
оголошує конкурс на кращий відеокліп за мотивами творів Ліни Костенко «КОСТЕНКІАНА-2020»

Інформацію надано факультетом філології та журналістики

Ось і проминають Різдвяні свята. Сьогодні Новий Старий Рік, або ж, як його ще називають, Свято Василя. Чекаємо у неділю, 19 січня, на Водохреща. Саме час підводити підсумки конкурсу на кращу Різдвяну казку.

Трохи передісторії. Десь за місяць до Нового року на факультеті філології та журналістики з ініціативи старшого викладача кафедри української та зарубіжної літератури  Ольги Миколаївни Манойлової було оголошено конкурс на кращу Різдвяну казку. Звістка про нього швидко розлетілася як в університеті, так і за його межами. Навіть телерепортери з місцевого ТБ зі своїми телекамерами та мікрофонами почали з’являтися в коридорах з метою дізнатися, що ж то за конкурс.

Двадцять сьомого листопада відбулося чергове засідання літературної студії "Обрій". Які художні твори є вічними, у чому їх секрет, чому взаємодія форми та змісту породжує геніальність?! Відповіді на ці питання можна було отримати після лекції Григорія Дмитровича Клочека, доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри української літератури, "Секрети художньості літературного твору".

Метою конкурсу є популяризація української культури через художню літературу, зокрема традиції святкування зимових свят - дня Святого Миколая, Нового року та Різдва.

Інформацію надано факультетом філології та журналістики

14 листопада в 506 авдиторії факультету філології та журналістики відбулася презентація книжки Григорія Клочека "Ліна Костенко. Тексти та їх інтерпретація". Студенти, викладачі, гості змогли доторкнутися до глибинного змісту поезії Ліни Костенко, яку професор Клочек детально пояснює. Зокрема, змогли дізнатися: чому в поезії "Осінній день, осінній день, осінній!.." плаче коник серед трав чи чом у вірші "Хуртовини" циферблат годинника замели сніги? Ці та багато інших таємниць поезії Ліни Василівни Григорій Дмитрович вичерпно обґрунтував, дослідив у новій книжці.

Інформацію надано факультетом філології та журналістики

Тринадцятого листопада студенти факультету філології та журналістики стали учасниками І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Інформацію надано факультетом філології та журналістики

Довгоочікувана книга вийшла нещодавно у видавництві «Український пріоритет». На зустрічі зможете побачити і почути її автора - Григорія Клочека, доктора філологічних наук, професора кафедри української та зарубіжної літератури, а також Володимира Шовкошитного - це директор видавництва «Український пріритет», письменник, кіносценарист, доктор філософії, організатор перепоховання Василя Стуса, Олекси Тихого й Юрія Литвина з Пермських таборів в Україну в 1989 році.