У понеділок, 13 вересня, у бібліотеці Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулася презентація книги «В пошуках голосу Марка Кропивницького». У роботі над книгою брала участь доцентка кафедри української та зарубіжної літератури Оксана Олександрівна Гольник. Вона написала сильвети-коментарі до «Автобіографії» Марка Кропивницького, в яких щедро використала мемуари митця. Книга вийшла за сприяння управління культури міської ради Кропивницького і буде розповсюджена по усіх бібліотеках та книгозбірнях шкіл міста.

13 травня 2021 року у відділі обслуговування користувачів обласної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського доктор філологічних наук, професор кафедр української та зарубіжної літератури Григорій Клочек прочитав публічну лекцію, присвячену творчості відомого українського письменника, майстра психологічної новели Василя Стефаника.

Кафедра української та зарубіжної літератури ЦДПУ ім. В.Винниченка запрошує усіх охочих взяти участь в онлайн-конференції на тему «Василь Стефаник як неперевершений майстер новели: із погляду сьогодення» (До 150-річчя з дня народження письменника).

Традиційно на факультеті філології та журналістики ЦДПУ ім. В. Винниченка святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка. І зазвичай це навіть не дні, а цілий тиждень – ось як ми любимо нашого Кобзаря!

Інформацію надано факультетом філології та журналістики

В наших архівах знайшлося чудове відео - «Альманах поезії Тараса Шевченка» у виконанні студентів та викладачів факультету філології та журналістики ЦДПУ ім.В.Винниченка.

Це 2014 рік. 7 років тому. Шевченку – 200 років.

Відео можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=gQr4_ordo6E

9 березня в обласній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського канд.філ.наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератури Оксана Гольник прочитала відкриту лекцію-діалог про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка.

Переглянути відеозапис лекції можна за посиланням: https://fb.watch/47AXd8k2FE/

25 лютого в обласній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського літературознавець професор Григорій Клочек провів відкриту лекцію про Лесю Українку. Цікаві факти з біографії поетеси та членів її родини, широкий історичний контекст, емоційний виклад за законами сторітелінгу - це те, що вирізняє виступи Григорія Дмитровича і забезпечує успіх у слухачів!

Сергій МИХИДА: «Леся Українка – без сумніву, це був чудовий проєкт Олени Пчілки».

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з доктором філологічних наук, професором Сергієм Михидою, опубліковане на сайті Ukrinform.ua 22 лютого 2021 року. У розмові з журналісткою агентства «Укрінформ», кандидаткою філологічних наук та нашою випускницею Любов’ю Базів професор Михида говорив про Ларису Косач – жінку, громадянку, письменницю, свої літературознавчі пошуки та сприйняття її постаті сучасним студентами.

Кафедра української та зарубіжної літератури запрошує на вечірню онлайн-зустріч «МОЯ ЛЕСЯ УКРАЇНКА».

Дата проведення зустрічі 23 лютого, початок 18:00. Місце проведення – платформа Zoom.