Традиційно на факультеті філології та журналістики ЦДПУ ім. В. Винниченка святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка. І зазвичай це навіть не дні, а цілий тиждень – ось як ми любимо нашого Кобзаря!

Інформацію надано факультетом філології та журналістики

В наших архівах знайшлося чудове відео - «Альманах поезії Тараса Шевченка» у виконанні студентів та викладачів факультету філології та журналістики ЦДПУ ім.В.Винниченка.

Це 2014 рік. 7 років тому. Шевченку – 200 років.

Відео можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=gQr4_ordo6E

9 березня в обласній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського канд.філ.наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератури Оксана Гольник прочитала відкриту лекцію-діалог про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка.

Переглянути відеозапис лекції можна за посиланням: https://fb.watch/47AXd8k2FE/

25 лютого в обласній науковій бібліотеці імені Д. Чижевського літературознавець професор Григорій Клочек провів відкриту лекцію про Лесю Українку. Цікаві факти з біографії поетеси та членів її родини, широкий історичний контекст, емоційний виклад за законами сторітелінгу - це те, що вирізняє виступи Григорія Дмитровича і забезпечує успіх у слухачів!

Сергій МИХИДА: «Леся Українка – без сумніву, це був чудовий проєкт Олени Пчілки».

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з доктором філологічних наук, професором Сергієм Михидою, опубліковане на сайті Ukrinform.ua 22 лютого 2021 року. У розмові з журналісткою агентства «Укрінформ», кандидаткою філологічних наук та нашою випускницею Любов’ю Базів професор Михида говорив про Ларису Косач – жінку, громадянку, письменницю, свої літературознавчі пошуки та сприйняття її постаті сучасним студентами.

Кафедра української та зарубіжної літератури запрошує на вечірню онлайн-зустріч «МОЯ ЛЕСЯ УКРАЇНКА».

Дата проведення зустрічі 23 лютого, початок 18:00. Місце проведення – платформа Zoom.

Оголошений факультетом філології та журналістики ЦДПУ ім. В. Винниченка з нагоди 90-річчя Ліни Костенко завершився. На конкурс було подано 64 роботи з усієї України.

Інформацію надано факультетом філології та журналістики

Дедалі частіше доводиться чути не лише від учнів та вчителів, а й навіть з екранів телевізора, що сучасні школярі «втомлюються  від Шевченка». Саме тому кафедра української та зарубіжної літератури ЦДПУ ім. В.Винниченка організовує круглий стіл на тему: «Інноваційні технології у вивченні творчості Тараса Шевченка в школі», де викладачі кафедри, відомі учителі-словесники нашого регіону та студенти  поділяться думками, як переборювати «втому від Шевченка» на уроках літератури.

Круглий стіл відбудеться 10 березня 2020 року у залі наукових працівників університетської бібліотеки (третій поверх). Початок о 13:00. Вхід вільний.

факультет філології та журналістики ЦДПУ імені Володимира Винниченка
оголошує конкурс на кращий відеокліп за мотивами творів Ліни Костенко «КОСТЕНКІАНА-2020»