6 грудня 2017 року першокурсники факультету філології та журналістики змагалися у вмінні художнього читання поезії. Цього разу захід був присвячений творчості найславетнішої поетеси епохи Античності - Сапфо. 

У вівторок, 4 квітня 2017 року, на  базі факультету філології та журналістики відбулася конференція студентських есеїв під назвою "Феномен Ліни Костенко". На конференції  виголошувалися творчі роботи, написані студентами, залюбленими у творчість геніальної поетеси. У заході взяли участь не тільки представники факультету філології та журналістики, а й інших факультетів. Присутні  з великим інтересом вислухали есеї  майбутнього психолога  Романчі Анастасії та студентки-першокурсниці факультету історії та права Поляк Юлії.

Ось уже третій рік поспіль студенти факультету філології та журналістики посідають призові місця на Міжнародному мовно-літературному конкурсі  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У позаминулому році перше місце здобула Ганна Дудник. Вона ж завдяки цьому здобутку стала іменною стипендіаткою Президента України. Минулого року другим і третім місцем порадували Ганна Дудник та Павло Туз. І ось у цьому році знову прийшла приємна звістка: другою премією цього престижного конкурсу відзначена магістрантка Ганна Токарчук. Головним «тренером» усіх цих переможців був доктор філологічних наук, один з провідних українських шевченкознавців, завідувач кафедри української літератури проф. Григорій Клочек. До нього ми й звернулися з проханням прокоментувати цьогорічний успіх Ганни Токарчук.

21 березня у всесвітній день поезії та з нагоди дня народження Ліни Костенко на факультеті філології і журналістики відбулася музично-поетична імпреза "Наближення до Ліни". Відкрив захід професор Григорий Клочек, автор посібника-хрестоматії про життя і творчість Ліни Костенко, який розповів цікаві відомості про видатну поетесу. На захід завітав професор Володимир Панченко, модератор ювілейного вечора​ Ліни Костенко в Українському народному домі у 2010 році. Він поділився спогадами про свої емоції того дня, передав враження від спілкування з Ліною Василівною. 

Першого жовтня в актовій залі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбувся «Вернісаж талантів» — традиційний показ здібностей студентів перших курсів. Усі бажаючі змогли побачити, на що здатні новоспечені студенти факультету філології та журналістики. Представлено 13 номерів: були і пісні, і танці, і вірші, і навіть показ мод. Для університету відкрито 18 нових талантів.

Детальніше...  

Чи бачили ви стовідсоткову присутність студентів на заняттях протягом, скажімо, місяця? Чи спостерігали, щоб вони, люди завжди пунктуальні, за 40 хвилин до початку пари приходили до університету, боячись запізнитися? Уявляєте, щоб студенти третину літа добровільно вставали о 6 ранку? Саме так 17 кіровоградських студентів провели місяць літніх канікул у військовій формі та берцах (автор цього тексту також).

Детальніше...

17 квітня у Кіровоград завітав відомий український письменник Андрій Кокотюха – автор багатьох повістей, романів та сценаріїв, серед яких «Любити живих», «Повзе змія», «Почему Украина не Россия», «Тайны и загадки Украины», 7 детективних романів, з десяток дитячих книжечок, низка журнальних статей, повістей та оповідань. Його книги неодноразово були екранізовані («Тупик», «Тривожна відпустка адвоката Ларіної», «Повзе змія» та ін.).

Детальніше...

Володимир Шовкошитний, відомий письменник та поет, відвідав наше місто 13 грудня і провів тут низку заходів – зранку традиційно зустрівся зі студентами філологічного факультету КДПУ ім. В. Винниченка, потім записався у передачі «Відверто» на каналі ТТV, провів автограф-сесію в книгарні «КС», і, нарешті, у вечірній час у бібліотеці ім. Д. Чижевського відбулося майже двогодинне спілкування з широким колом читачів у форматі засідань «Українського клубу».

ichenko.jpg

Пропонуємо увазі наших читачів інтерв"ю Ольги Король, студентки 41 групи з людиною, без якої неможливе навчання на філологічному факультеті -- завідувачем літературної вітальні Євгеном Васильовичем Іщенком.

 

 "Технології принесли нам багато користі і полегшили процес пошуку інформації. Зараз важко знайти людину, яка б не користувалася Інтернетом чи не сиділа б хоч раз в Контакті чи Однокласниках. З’явився комфорт у повсякденному житті, але разом із тим зникла радість від спілкування. Ми з кожним днем все більше занурюємося в омут Самотності, в павутину Уявних Друзів, в хащі Світу – Утопії. Ми не знаємо своїх сусідів, натомість переписуємося з невідомими Дашами – Пєтями. Ми проводимо вечори з компютером і боїмося поглянути у вікно. Адже там немає вигаданих хлопців та розкішних вілл. Там лише реальність, яку за бажання можна змінити.

На жаль, ми перестали помічати і людей, які поруч із нами. Якщо це не довгоногa блондинка чи місцевий Бред Пітт – Діма, то останні не варті того, щоб на них витрачати час. Але якщо на мить заплющити очі і уявити, що немає проблем, не потрібно нікуди поспішати, а світ шепоче: Пізнай мене…, то можна дізнатися багато нового.

Мене завжди цікавила загадкова 410 аудиторія. Не тому, що тут немає парт чи стіни пофарбовані в чорний колір. Часто нас захоплюють не речі, а люди, життя яких оповите таємницею. Тому я вирішила поспілкуватися із завідувачем літературної вітальні при кафедрі української літератури Євгеном Васильовичем."

200px-_.jpg

 

 

Хто постає між вічністю і часом, світлом і пітьмою, істиною й неправдою, добром і злом, і хто має переважне право вибирати істинне, добре, досконале, все це здійснюючи насправді, в будь-якому місці, бутті, становищі, званні, мірі, — той мудрий, той праведний.