Ось і проминають Різдвяні свята. Сьогодні Новий Старий Рік, або ж, як його ще називають, Свято Василя. Чекаємо у неділю, 19 січня, на Водохреща. Саме час підводити підсумки конкурсу на кращу Різдвяну казку.

Трохи передісторії. Десь за місяць до Нового року на факультеті філології та журналістики з ініціативи старшого викладача кафедри української та зарубіжної літератури  Ольги Миколаївни Манойлової було оголошено конкурс на кращу Різдвяну казку. Звістка про нього швидко розлетілася як в університеті, так і за його межами. Навіть телерепортери з місцевого ТБ зі своїми телекамерами та мікрофонами почали з’являтися в коридорах з метою дізнатися, що ж то за конкурс.

А потім почали надходити тексти казок. Їх виявилося багато. Їх надсилали не лише студенти університету, а й колишні випускники, які зараз працюють учителям, а також їх учні, що особливо радувало, бо виявляється, що любов до слова, яку випускники факультету понесли «в народ», у школи, дає свої плоди.

Надходжень виявилося багато. І географія місць,звідкіля надходили листи, була вельми широка – сягала міст і сіл не лише нашого степового краю. Так що роботи у членів журі (а це були викладачі кафедри) було багато.

Така популярність конкурсу, думається, викликана багатьма чинниками, і у першу чергу тією особливою різдвяною атмосферою очікування дива, щастя, чогось доброго і красивого, що пов’язане з Різдвяними святами. Не дарма ж ця особлива різдвяна атмосфера породила багато шедевральних творів у мистецтві – в літературі, у музиці, в кіно.

Журі вирішило визначити шість переможців: перше місце – 1 особа, друге місце – 2 особи,  третє місце – 3 особи.

ОТЖЕ, СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ:

1 місце - Сабіна Мурадова (студентка магістратури)

2 місце - Максим Бричка, Ліза Єрещенко (студенти 1 курсу)

3 місце - Аліна Шитель (учитель-словесник Олексіївської загальноосвітньої школи); Аліна Шевченко (учениця,  с. Пустельникове Олександрівського району); Маргарита Частакова (учениця школи №35 м. Кропивницького).

Члени журі щиро вітають усіх учасників конкурсу і запрошують у подальшому брати активну участь у заходах кафедри української та зарубіжної літератури.

ЗАПИТУЮТЬ: А ДЕ МОЖНА ПОЗНАЙОМИТИСЯ З РІЗДВЯНИМИ КАЗКАМИ ПЕРЕМОЖЦІВ? На ФБ-сторінці кафедри української та зарубіжної літератури, а також на сайті факультету, у ці дні будуть розміщуватися представлення авторів-переможців та тексти їх казок. Там же можна буде поділитися думками про ці казки.

На світлинах представлені переможці конкурсу: Мурадова Сабіна, Максим Бричка, Ліза Єрещенко, Аліна Шевченко.