Факультет філології та журналістики, або філфак, як називають його рідні студенти, має не лише зразкову репутацію, власні традиції, а й історію, яка бере початок із заснування університету. Вперше на двох курсах мовно-літературного факультету навчалося всього лиш 55 студентів. А сьогодні вже сотні філологів щороку мають можливість стати частиною історії престижного та потужного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

img 01

Студент, який обирає наш факультет, робить один із правильних кроків у своєму житті, адже можливості, що відкриваються від самого вже вступу – це шлях до успішної самореалізації, перспектива бути почутим, побаченим і, звісно, пройти школу відомих в Україні і за її межами вчених – професори Григорій Клочек, Сергій Михида, Світлана Ковтюх, Світлана Шандрук.

Факультет має чотири кафедри: кафедра української мови (завідувач – професор Ковтюх Світлана Леонідівна), кафедра української та зарубіжної літератури (завідувач професор Клочек Григорій Дмитрович), кафедра журналістики, видавничої справи та редагування (завідувач –  доцент Фенько Наталія Миколаївна), кафедра лінгводидактики та іноземних мов (завідувач – професор Шандрук Світлана Іванівна). На факультеті працюють 42 викладачі вищої і найвищої кваліфікації. Вони – професіонали своєї справи, які знають, як це – віддати своє серце студентові, навчити вчитися, розширити горизонти – наука для життя, а не як самоціль. Наші викладачі впевнені, що творча, органічна співпраця зі студентом як із майбутнім колегою – це єдино правильний підхід до навчання, адже сьогоднішній філолог – завтра вчитель української мови та літератури чи англійської мови й зарубіжної літератури. Ми беремо велику відповідальність – виховати достойну зміну вчителів, що нестимуть світле й прекрасне, вічне та мудре – Слово – до дитячих душ. Незважаючи на глобалізацію, комп’ютеризацію, сучасні тенденції, мова й література – течії людських знань, а факультет філології та журналістики – джерело споконвічної мудрості та новітнього погляду на світ.

img 02

Ми здійснюємо підготовку таких фахівців:

Спеціальність «Середня освіта»:

• Бакалавр освіти. Учитель української мови і літератури. Практичний психолог

• Бакалавр освіти. Учитель української мови і літератури та англійської мови і світової літератури

Спеціальність «Журналістика»:

• Бакалавр журналістики. Фахівець із журналістики.

Гуманітарна освіта – це не тільки ґрунтовні фахові знання, а й мовна підготовка – як українська, так й англійська. Бути грамотним сьогодні – це модно. Ринок праці зацікавлений у тих, хто має творчий, неординарний підхід, високий рівень комунікативних навичок. Саме такими є випускники нашого факультету. Так, не кожен знайде себе у вчительській справі – це, безперечно, професія від Бога, покликання, але кожен випускник-філолог зможе себе зарекомендувати в будь-якій сфері діяльності і результати будуть високими (відео-історії успішних випускників).

Навчання на факультеті рівневе: бакалаврат та магістратура, що відповідає освітнім рівням навчальних закладів Європи.

Науково-дослідна робота органічно поєднується зі студентським самоврядуванням, яке щороку набирає обертів і демонструє рівень самостійних пошуків, творчих ініціатив, організаторських здібностей. Кожен захід, організований нашим факультетом, – авторська розробка від ідеї – до втілення. Тематичні мовно-літературні вечори і студентські розважальні, гумористичні шоу – усе це результат свободи творчості та заохочення з перших днів навчання. Викладачі філфаку – приклад для свої вихованців, адже їхній активний спосіб життя, бажання бути в тренді, лідерські позиції стають основою формування соціальної ролі педагога-філолога.

img 03

img 04

Філфак – це осередок творчої молоді, яка прагне змінити себе та світ, яка здатна словом досягати висот і перемог, для якої особисте та національне благо – це тотожні поняття.

Філфак – це не сухі лекції-семінари – це щоразу відкриття нового художнього світу, медійного простору, мовної картини.

Філфак – це коли любов до книг стає професією, а культура мовлення – стилем життя.

Філологи – гуманітарне обличчя держави, інтелектуальні двигуни освітнього процесу, творчо заряджені особистості, які не тільки долають труднощі, а й роблять усе можливе й неможливе, аби таких труднощів не було.

img 05