20181010 132908Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка зажив слави гостинного господаря і за першої ліпшої нагоди залюбки стає місцем проведення непересічних подій суспільного та культурного життя. Цього разу університет приймав у себе брейн-ринг, проведений під егідою Представництва ЄС в Україні за участі Інформаційного центру ЄС, що працює на базі нашого закладу. Цією подією завершувався триденний робочий візит делегації Представництва до нашого регіону.

У затишній залі Австрійської бібліотеки імені Бернгарда Штільфріда за звання найкращого знавця Європейського Союзу змагались старшокласники НВК «Кіровоградський колегіум», НВО ЗОШ №6, Гімназії імені Тараса Шевченка, Кропивницького Інституту державного та муніципального управління, а також студенти першого курсу факультету іноземних мов ЦДПУ ім. В. Винниченка.

Захід розпочався із привітального слова декана факультету іноземних мов професора Білоуса Олександра Миколайовича, який розповів гостям заходу про доктора Бернгарда Штільфріда та історію створення його приватної бібліотеки у нашому закладі.

Після цього Станіслав Корольков, представник громадської організації «Інтерньюз – Україна» та модератор брейн-рингу, пояснив учасникам правила гри та оголосив про початок першого раунду. Вже від перших запитань стало зрозуміло, що суперництво буде запеклим. Команди по черзі виривалися в лідери, відповідаючи на доволі складні запитання ведучого та демонструючи відмінну ерудицію та досить ґрунтовні знання країн ЄС.

У перерві між раундами брейн-рингу відбулася вікторина на європейську тематику серед глядачів заходу. Організатори змагання не шкодували сувенірів із символікою Євросоюзу: кепок, футболок, флешок тощо. Від Інформаційного центру ЄС усі присутні отримали кишеньковий довідник із порадами щодо безпечних мандрівок Європою, а також англомовне видання брошури «ВІдкриваймо Європу».

Коли всі заплановані раунди було зіграно, настав час порахувати правильні відповіді та визначити переможця. Ним стала команда ЗОШ №6, яка вирвала перемогу завдяки вмінню аналізувати складні питання та не здаватися у ситуації, коли відповідь на поставлене запитання не лежить на поверхні.

У запропонованій їм анкеті учасники брейн-рингу засвідчили свою зацікавленість європейською тематикою та обмінялися контактами з Інформаційним центром ЄС.

Факультет іноземних мов вітає проведення спільних заходів із школами міста і прагне поглиблювати співпрацю із середніми освітніми закладами задля поширення європейських цінностей та вдосконалення знань про історію, сьогодення і перспективи об’єднаної Європи. Проведений брейн-ринг став одним із перших кроків у цьому напрямку. Робота триває!

Делегації Представництва ЄС в Україні та ГО «Інтерньюз – Україна» ми дякуємо за змістовні презентації, тренінг і пізнавально-розважальну гру, що подарувала безліч позитивних емоцій усім присутнім.

Олександр Леонідов,

координатор Інформаційного центру ЄС