istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Мельничук Костянтин Сергійович

MelnichukKS

кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова, 1983 р. Спеціальність: Історія та суспільствознавство. Кваліфікація: Вчитель історії та суспільствознавство.

Напрями наукової та професійної діяльності: історіографія історії України, історія України ХVІІІ століття, історія національної революції 1917–1921 рр.

Тема дисертації на здобуття ступеня кандидата наук:  “Суспільно-політична діяльність істпартів України (1920–1939 рр.)” (1988 р.).

Транслітерація імені: Kostiantyn Melnychuk

ORCID iD: 0000-0001-5666-0698

Профілі: Google Scholar

Відзнаки:

Почесна Грамота ЦДПУ ім. В. Винниченка (2021 р.)

Дисципліни, які викладає: Історія та культура України, Історія України XVIII століття.

Основні публікації

Посібники:

1. Мельничук К.С. Історія України ХVІІІ століття: навчально-методичні рекомендації для студентів спеціальності: Історія факультету історії та права. Кіровоград: Авангард, 2019- 42 с.

2. Мельничук К. С. Методичні рекомендації студентам  факультету історії та права денної форми навчання до вивчення курсу історії України ХVIII ст. – Кропивницький: ПП “Центр оперативно поліграфії “Авангард”, 2019. – 62 с.

3. Мельничук К. С. Методичні рекомендації студентам  факультету історії та права заочної форми навчання до вивчення курсу історії України ХVIII ст. – Кропивницький: ПП “Центр оперативно поліграфії “Авангард”, 2019. – 47 с.

4. Мельничук К. С. Нариси історії психології / навчальний посібник – Кропивницький: ПП “Центр оперативно поліграфії “Авангард”, 2019. – 217 с.

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Мельничук І.Я., Мельничук К.С. Становлення української етнопсихології як складової візії історії // Наукові записки: Історичні науки. – Випуск 23.-Кропивницький, 2018.-С. 260-268.

2. Житков О.А., Мельничук К.С. Історики про реалізацію аграрної політики тимчасового уряду Росії в Наддніпрянщині (березень-жовтень 1917р.) // Наукові записки: Історичні науки. – Випуск 25.– Кропивницький, 2019.

3. Мельничук К.С. Організація історичних досліджень у Зіновївську у 20-х роках ХХ століття  // Наукові записки: Історичні науки. – Випуск 25.-Кропивницький, 2019.