istfak_logo

Факультет історії, бізнес-освіти та права

Козир Ірина Анатоліївна

KozirIA

кандидат історичних наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи ЦДУ ім. В.Винниченка, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С.Пушкіна, 1986 р. Спеціальність: Історія та суспільствознавство. Кваліфікація: вчитель історії та суспільствознавства.

Напрями наукової та професійної діяльності: проблеми археології, давньої та середньовічної історії України.

Тема кандидатської дисертації: “Кераміка сарматських поховань Північного Причорномор’я як історичне джерело” (1996 р.).

Транслітерація імені: Iryna Kozyr

ORCID iD: 0000-0002-0368-8758

Профілі: Google Scholar

Відзнаки:

• Відмінник освіти України (1998);
  • Заслужений працівник освіти України (2012).

Дисципліни, які викладає: Археологія України, Давня і середньовічна історія України, Проблеми археології та давньої історії України.

Основні публікації

Посібники:

1. Історія України ХІІІ-ХVІ ст. Навчально-методичні матеріали для студентів ІІ курсу факультету історії та права спеціальності денної і заочної форм навчання. Кропивницький: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2021. – 89 с. (співавторство Токар Н.М..)

2. Історія України ХІІІ–перша половина ХVІІ ст. Навчально-методичні матеріали для студентів спеціальності 014 Середня освіта (Географія) освітньої програми: Середня освіта (Географія та Історія) денної форми навчання. . Кропивницький: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2021.– 74 с. (співавторство Токар Н.М..).

3. Гершкович, Я. П., Гречко, Д. С. (колектив авторів). 2022. Археологія України за роки Незалежності. Київ: ІА НАН України, 448 с.

4. Кіровоградщина. Історія рідного краю. Навчальний посібник. за редакцією І.А. Козир. Кіровоград: ТОВ «Імекс-ЛТД», 2012 – 304 с.

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Козир І.А. Н. М. Бокій – фундатор системних археологічних досліджень на Кіровоградщині // Наукові записки. Серія: Історичні науки. – Випуск 23. – Кропивницький: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2018. – С. 5 – 32.

2. Козир І.А. Васинський курган середньоскіфського часу // Археологія і давня історія України. - Київ: ІА НАНУ, 2019. – 2 (31). – С. 300–314. (Співавтори К.І.Панченко, О.В.Чорний)

3. Козир І.А. Зелена Брама – пам’ять мужності та героїзму // Наукові записки. Серія: Історичні науки. – Випуск 24: Зелена Брама. Літо 1941-го: Героїзм і трагедія 6-ї та 12-ї армій / Ред. О. В. Чорний. – Кропивницький, 2019. – С. 8–10

4. Козир І.А. Печі й тандири виробничого призначення з Торговицького археологічного комплексу золотоординського часу. Наукові записки. Серія: Історичні науки. – Випуск 25. – Кропивницький, 2019. – С. 99–121.