pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Петренко Анна Анатоліївна

Petrenko

викладач кафедри, Член національної спілки майстрів народного мистецтва України

Освіта:
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, 2017 рік. Спеціальність: Реставрація творів мистецтв

Напрям наукової та професійної діяльності: професійна підготовка майбутніх фахівців мистецького спрямування; формування у студентів знань та вмінь з історії і теорії реставраційної справи, принципами та методами збереження культурної спадщини; формування художньо-естетичної компетентності майбутніх вчителів образотворчого мистецтва; формування у студентів знань та вмінь з музеєзнавства, вивчення всіх існуючих у сучасному світі форм, видів та напрямків роботи музеїв, принципів створення музейної експозиції, методології підбору експозиційного матеріалу, художнього оформлення музейних експозицій.

ORCID ID: 0000-0003-0171-0744

Профілі: Web of Science

Дисципліни які викладає: рисунок, живопис, теорія реставрації, музейна справа, копіювання.

Підвищення кваліфікації:

Сертифікати проходження підвищення кваліфікації

Науково-дослідна та міжнародна діяльність:

Репозитарій Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка  з публікаціями, підручниками, навчально-методичними посібниками, монографіями викладачів кафедри мистецької освіти.

Художньо-творча діяльність та громадська діяльність:

2012 – 2019 рр. – участь в творчих виставках (м. Черкаси, м. Київ, м. Кропивницький, м. Косів).

2018 р. – участь у Всеукраїнському пленері художників, м. Кропивницький.

2017 р. – виставка творів студентів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури присвяченої 100-річчю Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, фрагмент копії з ікони Рівноапостольний Князь Володимир, початок ХХ ст. зі збірки Білоцерківського Краєзнавчого музею, олія, дошка, золочення, м. Київ.

2018-2019 рр. – Всеукраїнська виставка традиційного народного мистецтва «Кращий твір року», писанкова композиція «Різдвяна зірка»,  писанкова композиція «Мереживо» м. Київ.

2018-2019 рр. – обласна виставка «Країна майстрів» робіт декоративно-ужиткового мистецтва, писанкова композиція «Різдвяний павук», «Різдвяна зірка», «Дерево життя», папір, витинання м. Кропивницький.

2019 р. - Виставка творчих робіт «Вазон» - від неба й до землі» 2019 р., м. Кропивницький Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, «Дерево життя», папір, витинання.

2019 р. -  Всеукраїнська Різдвяна виставка «Україна», папір, витинання.

III Всеукраїнська відкрита конкурс-виставка декоративно-прикладного мистецтва "Слобожанські візерунки" м. Лозова, Харківська область, квітень 2020 р. Витинанка розмір 50*40 см "Україна"

Всеукраїнська художня виставка, присвячена Дню художника, м. Київ, жовтень 2020 р. Витинанка розмір 30х40 см «Батьківщина»

Третя Всеукраїнська та міжнародна виставка «Море акварелі», бієнале Одеса, 2020 р. Акварель розмір 40х50 см «Вечір»

2020 р. – участь у Всеукраїнській конференції та підвищення кваліфікації «Організація навчального процесу. Новий освітній простір», м. Київ

2020 р. – Інститут післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка м. Київ, курси підвищення кваліфікації за темою «Від ситуативного інтересу до творчого мислення»

2021 р. – участь у багатожанровому міжнародному фестивалі-конкурсі «Вогні Баку», м. Баку Азербайджан, витинанка розмір 30х40 см «Образ України»

2021 р. – участь в художньому пленері присвяченому 20-річчю відкриття Кіровоградського обласного художнього музею, м. Кропивницький

З 2008 р. волонтер міжнародної молодіжної організації YMCA.

Працює в сфері реставрації олійного станкового живопису, в техніці, витинанки, писанкарства, олійного та акварельного живопису, графіки.