pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Кафедра практичної психології провела Міжнародну науково-практичну конференцію «Цілісний підхід у психології особистості: особливості теорії та практики»

27 травня 2021 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Цілісний підхід у психології особистості: особливості теорії та практики», організатором якої була кафедра практичної психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Співорганізаторами і учасниками конференції були: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Лабораторія загальної психології та історії психології ім. В. А. Роменця; ТОВ Вищий навчальний заклад Міленіум, Грузія; Технологічний університет, м. Дубниця,  Словаччина; Jauno Psihologiju centrs, Латвія; Collège International de Techniques d'Activation de la Conscience, Франція; Фонд «Gdy Liczy się Czas” Lublin, Polska.

На початку конференції з привітальними словами до її  учасників звернулися: проф. Сергій Михида – проректор з наукової роботи ЦДПУ, проф. Володимир Чайка – декан факультету педагогіки і психології ТНПУ, проф. Єгенія Гейко – завідувачка кафедри практичної психології та Марина Орап – професорка кафедри психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Упродовж пленарного засідання в онлайн-режимі обговорювалися надзвичайно важливі теми: становлення поняття особистості в українській психології (доктор психол. наук Вікторія Турбан); цілісність особистості у контексті проблеми активації свідомості (доктор психол. наук Евгения Гейко), психологічні особливості індивідуальної релігійності (доктор психол. наук Наталія Савелюк) та ін.

2

У секційних засіданнях обговорювались актуальні проблеми сучасної психологічної науки, пов'язані з особистісно-егалітарною парадигмою у психології, сучасними соціокультурними та психолого-педагогічними координатами розвитку особистості, пошуками духовної ідентичності та ін. Резонансною була доповідь про віртуальну особистість у сучасному діджиталізованому світі Наталії Бугайової – канд. психол. наук, медичної психологині, президентки асоціації незалежних телеекспертів України, регулярної учасниці ток-шоу «Говорить Україна» та інших відомих медійних проєктів.

На завершальному засіданні конференції зробили підсумки й узагальнення, а також висловили зацікавленість у подальших наукових зустрічах.

Матеріали міжнародної науково-практичної конференції