pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Мельничук Ірина Ярославівна

кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний інститут імені О.С.Пушкіна, 1992 р. Спеціальність: Психологія. Практична психологія в галузі народної освіти. Кваліфікація: практичний психолог в галузі народної освіти.

Напрями наукової та професійної діяльності: позитивна психотерапія, історія психології, психокорекція, психологія духовності.

Тема кандидатської дисертації: Формування рефлексивних механізмів цілеутворення у процесі розв’язання професійно-психологічних завдань (2001 р.)

Транслітерація імені: Iryna Melnychuk

ORCID iD: 0000-0002-3545-2117

ПрофіліWeb of ScienceGoogle Scholar

Відзнаки:

• Почесна грамота Кіровоградської обласної ради (10.10. 2019).
  • Грамота Кіровоградської обласної державної адміністрації (26.10.2016).

Дисципліни, які викладає: «Історія психології», «Психокорекція», «Психологія духовності», «Позитивна психотерапія», «Психологічні закономірності та технології маркетингової діяльності», «Психологія посттравматичної реабілітації».

Основні публікації

Монографії:

1. Мельничук І.Я. Психологічна корекція посттравматичних стресових розладів особистості. Innovative projects and programs in psychology, pedagogy and education: Scientific monograph. Riga, Latvia : «Baltija Publishing», 2023. p. 443-471.

Посібники:

1. Мельничук І.Я., Мельничук К.С. Нариси історії психології: навчальний посібник. Кропивницький: ПП Центр оперативно поліграфії «Авангард». 2019. 217 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, у тому числі Scopus або Web of Science Core Collection:

1. Присяжнюк О.В., Близнюкова О.М., Мельничук І.Я. Особливості використання інструментів ІКТ для дослідження і профілактики кібербулінгу в юнацькому віці. Інформаційні технології і засоби навчання. 2021. т.83. №3. С. 339-352.

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Мельничук І.Я. Психологічні особливості та етапи становлення партнерських взаємостосунків. Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Психологічні науки. Миколаїв. 2018. С.44-49.

2. Мельничук І.Я. Надія як рушійна сила розв’язання проблеми клієнта у процесі психологічної допомоги. Науковий вісник Херсонського державного університету. Психологічні науки. Херсон. 2018. С. 128-133.

3. Мельничук І.Я. Ціннісні орієнтації як чинник розвитку духовного потенціалу в підлітковому віці. Теорія і практика сучасної психології. №4. Т 2. Запоріжжя, 2019. С.55-61.

4. Мельничук І.Я., Близнюкова О.М. Фасилітація як психологічний механізм формування партнерських взаємовідносин у підлітковому віці. Теоретичні і прикладні проблеми психології. №1 (48). Сєвєродонецьк. 2019. С.28-36.

5. Мельничук І.Я. Психологічні особливості «Я-концепції» підлітків, які навчаються у сільських і міських школах. Актуальні проблеми психології: збірник наукових праць інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України. Т.Х. Загальна психологія. Історична психологія. Етнічна психологія. Випуск 12. Київ. 2019. С.177-185.

6. Мельничук І.Я., Мельничук С.К. Особливості сприймання сенсу життя на різних етапах онтогенезу. Наукові записки. Випуск 192. Серія: Педагогічні науки. Кропивницький: РВВЦДПУ ім. В. Винниченка. 2021. С.111-116.

7. Мельничук І.Я., Близнюкова О.М. Психологічні особливості кризи духовного розвитку в юнацькому віці. Теоретичні і прикладні проблеми психології та соціальної роботи. №2 (55). Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. м. Сєверодонецьк. 2021. С.72-82.

8. Мельничук І.Я. Передумови виникнення та корекція депресії у підлітковому віці. Вісник Львівського університету. Серія Психологічні науки №10. Львів. 2021. С. 127-132.

9. Мельничук І.Я., Галушко Л.Я., Близнюкова О.М. Особливості професійної компетентності маркетологів та її розвиток засобами позитивної психотерапії. Перспективи та інновації науки. № 4 (9). 2022. С.421-436.

10. Близнюкова О.М., Мельничук І.Я., Мамчур І.В. Психологічні закономірності розвитку партнерських взаємовідносин і командоутворення у бізнесі. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія Психологія. Випуск 3. 2022. С.80-85.

11. Близнюкова О.М., Галушко Л. Я., Мельничук І.Я. Прийняття управлінських рішень як процес: можливості застосування фасилітації. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія Психологія. Випуск 2. 2022. С.100-104.