pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Міненко Ольга Олександрівна

кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри

Освіта:
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 1995 р., Спеціальність: Початкова освіта. Кваліфікація:вчитель початкових класів

Напрями наукової та професійної діяльності: Дитяча психологія, сімейна психологія, психотерапія, профілактика деструктивного впливу ЗМІ, інформаційних технологій.

Тема кандидатської дисертації: «Особистісні зміни в процесі професійного становлення студентів-психологів» (2004 р.)

Транслітерація імені: Olha Minenko

ORCID iD: 0000-0002-8831-7146

Профілі: ScopusGoogle Scholar

Відзнаки:

• Грамота ректорату Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (2009 р.)
  • Грамота Кіровоградської обласної ради (2021 р.).

Дисципліни, які викладає: «Загальна психологія», «Вікова психологія», «Дитяча психологія», «Педагогічна психологія», «Робота психолога з батьками», «Основи психотерапії», «Робота психолога з педколективом», «Практикум з дитячої психології», «Психолого-педагогічна терапія у роботі з дошкільниками», «Психотерапевтичні практики у роботі психолога», «Технології управлінського консультування»

Основні публікації

Монографії:

1. Міненко О.О. Особливості психічного розвитку дітей і молоді в умовах сучасного суспільства/Теоретико-методологічні засади української психології: колективна монографія/авт. Т.М.Васецька, Л.Я.Галушко, Є.В.Гейко, Г.О.Горська, В.І.Куліш, І.Я.Мельничук, О.О.Міненко, І.Г.Радул та ін., за ред. Є.В.Гейко – Кропивницький, 2018. – 389 с.

Посібники:

1. Основи психотерапії: [навчальний посібник] / О.О.Міненко, О.М.Близнюкова. Кропивницький, 2018. 152 с.

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, у тому числі Scopus або Web of Science Core Collection:

1.OLENA BLYNOVA1 , IHOR POPOVYCH2 , INESA HULIAS3 , SERHII RADUL4 , TETIANA BOROZENTSEVA5 , OLENA STRILETS-BABENKO6 , OLHA MINENKO7. Psychological safety of the educational spacein the structure of motivation alorientation of femaleathletes: a comparative analysis/Journal of Physical Education and Sport ® (JPES),Vol. 22 (issue 11), Art 346, pp. 2723-2732, November 2022 online ISSN: 2247 - 806X; p-ISSN: 2247 – 8051; ISSN - L = 2247 - 8051 © JPES (Scopus)

Статті у наукових фахових виданнях України:

1. Ольга Міненко, Ірина Мамчур. Теоретичний аналіз значення особистісних якостей організаційного психолога у його професійній діяльності \ Психологія: реальність і перспективи. Збірник наукових праць РДГУ. Випуск 19, 2022. С.40-48.

2. Міненко О.О. Емпатія як професійно значуща якість педагогів дошкільних навчальних закладів \ Вчені записки Таврійського Національного університету імені В.І.Вернадського. Серія «Психологія». Т.31(70), №4, 2020. С.224-229.

3.Міненко О.О. Особливості формування особистості в умовах цифровізації суспільства \ Збірник наукових праць«Теоретичні і прикладні проблеми психології і соціальної роботи» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. №2(55), 2021. С.18-30.