Назва закладу: комунальний заклад «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»

Дата заснування: 21 серпня 2001 року

ПІП директора: Чередніченко Наталя Юріївна

Кількість учнів: 398

Кількість класів: 13 ( 9-ті класи: 9-І, 9-ІІ, 9-ІІІ; 10-ті класи: фізико-математичний, правовий, філологічний-1, філологічний-2 української філології; 11-ті класи: фізико-математичний, правовий, філологічний-1, філологічний-2, української філології)

Мова навчання: українська

Змінність навчання: 1

Кількість вчителів: 78

Поділ вчителів за категоріями:

спеціаліст – 17

спеціаліст ІІ категорії – 21

спеціаліст І категорії – 6

спеціаліст вищої категорії – 34

Поділ вчителів за педагогічними званнями:

старший вчитель – 3

вчитель-методист – 12

відмінник освіти України – 9

Інформація про профільність навчання. Педагогічний ліцей – загальноосвітній навчальний заклад ІІІ ступеня з профільним навчанням, що здійснюється за напрямами: філологічний, суспільно-гуманітарний, фізико-математичний.

Приміщення корпусу ЦДПУ ім. Винниченка, в якому знаходяться навчальні аудиторії Педагогічного ліцею обладнане кнопкою виклику.

Особливості діяльності навчального закладу

З метою реалізації профільного навчання, експериментального опрацювання ланки «школа-вуз» між управлінням освіти Кіровоградської міської ради, Кіровоградським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка та Педагогічним ліцеєм укладено угоду про співробітництво. Відповідно до угоди, договору оренди, для організації навчально-виховного процесу КДПУ ім. В. Винниченка дозволяє використовувати свою матеріально-технічну базу: аудиторний фонд, лабораторії, лінгафонні кабінети, комп’ютерні класи, спортивні зали, читальні зали, бібліотечні фонди.

Ліцей – єдиний загальноосвітній заклад області, інтегрований в структуру університету.

Навчання у Педагогічному ліцеї здійснюється українською мовою. Вивчаються також англійська, німецька, російська, польська мови. Предметом дослідження педагогів є тема: «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес».

Вчителями закладу є висококваліфіковані фахівці, більшість з яких – викладачі Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Винниченка. В 2017-2018 н. р. у Педагогічному ліцеї працюють 78 вчителів, серед яких 18 доцентів та 38 кандидатів наук: 5 – історичних, 18 – педагогічних, 9 – філологічних, 2 – фізико-математичних, 1 – філософських, 1 – юридичних, 1 - біологічних, 1 – кандидат наук з фізичного виховання та спорту.

Особливістю закладу є демократичний стиль навчання з врахуванням індивідуальності кожної дитини.

Основною ланкою навчально-виховного процесу у Ліцеї є учні, які пройшли конкурсний відбір для навчання у закладі. У Педагогічному ліцеї вироблений комплексний підхід до талановитих учнів, що дає змогу розвивати творчий потенціал, удосконалювати навички дослідницької діяльності. Тому робота з обдарованими дітьми є пріоритетною. Виявом її ефективності є високі бали після складення тестових завдань ЗНО, призові місця на предметних олімпіадах і конкурсах, стовідсотковий показник вступу випускників Ліцею до вищих навчальних закладів України та країн Європи, переважно на державну форму навчання.

Педагогічний ліцей – це колиска розквіту талантів старшокласників, їхньої адаптації до дорослого життя. Тут культивується любов до знань, творчості, до рідної мови та держави.

Досягнення

Комунальний заклад «Педагогічний ліцей Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» був особисто відзначений керівництвом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Грамотою за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України та включений у щорічник «Флагмани освіти і науки України».

Завантажити