imga0427.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Шановні колеги і студенти!
 
Упродовж двох академічних років я проходила стажування в Університеті штату Техас, США, яке було надане за підтримки програми академічних обмінів імені Фулбрайта. Метою стажування було підвищення кваліфікації в галузі вищої освіти і виконання магістерської програми зі спеціальності «Управління вищої школи». Зазначена програма передбачала відвідування занять з основ управління, фінансування, права та методики викладання у вищих навчальних закладів, а також співпрацю з викладачами, розробку спільних проектів, участь у семінарах, зустрічі зі студентами.
 
Техаський університет (Texas A&M University) вражає своєю величністю, відмінністю освіти та відданістю давнім традиціям. Заснований у 1876 році з основними спеціальностями «Сільське господарство» та «Механіка», які саме й відповідають за сучасну назву A&M – Agriculture and Mechanics, зараз Університет штату Техас налічує більше 53 000 студентів і посідає шосте місце серед університетів Сполучених Штатів. Входячи до десятки кращих університетів країни за якістю освіти, Техаський університет спрямовує всі зусилля на відкриття, розвиток і застосування знань у широкому спектрі професійних галузей. 10 коледжів та 18 дослідних інститутів, які відносяться до складу університету, пропонують навчання зі 150 спеціальностей. Поряд із упровадженням найвищої якості освіти місія університету невід’ємна від основної мети закладу, яка спрямована на розвиток нового знання, підтримку творчості, заохочення наукового пошуку. Саме тому Університет штату Техас готує найкращих випускників, які готові тримати гідні лідерські позиції та слугувати своєму суспільству. За оцінкою роботодавців, університет займає друге у Сполучених Штатах місце за якісною підготовкою професійних кадрів.
 
Навчання в університеті проходить жваво і цікаво. Студенти із задоволенням беруть участь у дискусіях, спільно готують проекти і презентації. Свобода висловлення є не лише основним конституційним правом американців, але, насамперед, провідним методом навчання у вищих навчальних закладах. На думку американських викладачів, завдяки вільному висловленню й обміну думками відбувається пошук істини, що є основою здобуття знань та отримання освіти. Відома метафора про те, що університет – це ринок ідей і думок, зумовлює проведення усіх практичних занять, які побудовані за принципами активного навчання. Визначення проблеми і активний пошук її вирішення завдяки вільному обміну думок у групах є одним із найпоширеніших видів роботи. Студенти активно залучені до навчання та вчаться одразу застосовувати отримані знання у дискусіях під час вирішення різноманітних питань. При цьому, найголовніше завдання викладачів – навчити студентів вчитися, стимулювати їх умотивований пошук знань та самоспрямоване навчання.
 
Різноманітність студентського населення є ще однією ознакою Техаського університету, в якому навчається більше ніж 4 700 іноземних студентів зі 130 країн світу. Таку різноманітність студентської аудиторії важко уявити, коли водночас можна спілкуватися з представниками не лише різних країн, але й різних континентів. Я була дуже щаслива і пишалась представляти Україну в техаському регіоні, де в більшості представлені країни Азії та Латинської Америки. Мої колеги і студенти завжди із захопленням слухали мою східноєвропейську перспективу бачення світу та з особливою кмітливістю запитували про українські традиції, університети і студентське життя.
 
Крім навчання, американські студенти ведуть активне соціальне життя, беруть участь у роботі студентських організацій, яких в університеті налічується близько 800. Студенти старших курсів виконують роль гуру для новачків і допомагають їм адаптуватися до студентського життя. Велика увага надається заняттям спорту, а американський футбол є невід’ємною частиною університетського життя і важливим компонентом управління університету. Я була дуже вражена щирою відданістю студентів університетським традиціям, їхньою безмежною любов’ю до своєї alma mater та палким бажанням після випуску зроби щось для покращення роботи рідного закладу.
 
Існує таке прислів’я, що в Техасі все має величезні розміри, і це дійсно так, тому що все в Техасі велике: відстані, які не можна подолати пішки (по території університету курсують 10 маршрутів автобусів); їжа і хот-доги великих розмірів; квіти, рослини і комахи вражають своїми значними габаритами; навіть звичайні грози здаються надвеликими, коли знаходишся далеко від рідного дому. Проте найвагоміше надбання будь-якої країни – це її люди, які в Техасі дуже дружелюбні, привітні, по-південному теплі і завжди готові допомогти й підтримати. Створення теплого й комфортного середовища – не лише національна риса техасців, а й головний пріоритет вищої освіти, де заохочується гармонійний розвиток кожної особистості, підтримується реалізація внутрішнього потенціалу та стимулюється створення навчального середовища необхідного для досягнення академічних і професійних цілей.

З повагою
Ющенко Ганна Олександрівна,
доцент кафедри практики германських мов
КДПУ імені Володимира Винниченка
campus.jpgdsc01783.jpgdsc01790.jpgimg_4599.jpgtamuaggies-64_600.jpg