Музичне відділення мистецького факультету має два відділи (музично-інструментальний та вокально-хоровий) і здійснює підготовку за спеціальністю “Музична педагогіка і виховання", спеціалізацією "Художня культура”. Студентам, які виявили глибокі знання зі спеціальних предметів, брали участь у музичних конкурсах, пройшли спеціальну підготовку й виконали сольну концертну програму, присвоюються кваліфікації викладачів з класу фортепіано, баяна, скрипки, бандури, вокалу, хорового диригування, музично-теоретичних дисциплін тощо.

Навчання забезпечується кафедрою музично-теоретичних та інструментальних дисциплін і кафедрою вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання.

На факультеті створені належні умови для творчого розвитку студентів. Вони є учасниками народного оркестру популярної класичної та сучасної народної музики “Юність”, народного студентського вокально-інструментального ансамблю “Живий звук”, народного студентського жіночого вокального ансамблю “Оріана”, камерного оркестру, а з 2003 року – оркестрів народних та духових інструментів, з 2006 року – естрадно-симфонічного оркестру, академічного та народного хорів, хорової студії.

Кожен студент має змогу вибрати напрямок фахової підготовки з навчання гри на музичних інструментах: скрипка, фортепіано, баян, акордеон, гітара, цимбали, духові інструменти та інші.
З 2003 року на вокально-хоровому відділі факультету студенти мають можливість займатися в різних напрямках із сольного співу – академічного, народного, естрадного.

2004 року була створена факультетська студія кіно-звукозапису. У ній студенти проходять навчання з комп’ютерного аранжування, мають змогу записати своє виконання музичних творів, створюють відеокліпи тощо.

Програма підготовки музикантів передбачає широке вивчення спеціальних дисциплін. Протягом п'яти років студенти навчаються гри на музичних інструментах, оволодівають технікою диригування в оркестровому тахоровому класах, набувають грунтовних науково-методичних та практичних умінь у галузі музично-теоретичної, вокальної та диригентської підготовки, вивчають основи сценічної майстерності, режисуру видовищних заходів, комп’ютерне аранжування та звукозапис, знайомляться з різними комп’ютерними програмами (Word, Excel та ін.), працюють в Інтернеті.

Студенти постійно виступають із концертами на різних сценах міста Кіровограда, області та України. За їхньою участю в обласній дитячій філармонії проводяться лекції-концерти “У світі вокально-інструментальної музики”, “Знайомство з інструментами камерного оркестру”, "Чарівний світ романсу", "На крилах народної пісні", "Подорож до опери" та ін.