Об’єднання очолює кандидат педагогічних наук, старший викладач Стукаленко Зоя Михайлівна. До складу об’єднання входять викладачі О. Горбенко, С. Куркіна.

Проводяться заняття в класах гри на скрипці, віолончелі, гітарі, бандурі, баяні та акордеоні.

Вихованці викладачів методичного об’єднання стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу скрипалів “Класична спадщина та сучасна музика України” серед студентів музично-педагогічних факультетів вищих навчальних закладів (Кіровоград, 1995): Юлія Ругляк, Жанна Фоміна – ІІ премія (керівник -доцент Д. Притула), Інна Камінська – ІІІ премія (керівник - доцент Ю. Соколовський). Професором В. Дряпікою підготовлено два лауреати Всеукраїнського конкурсу солістів-інструменталістів (фортепіано, духові інструменти) серед студентів середніх та вищих навчальних закладів: Олександр Плохотнюк – І премія, Анатолій Буляк – ІІ премія (Ялта, 2001).

Вплив інструментальної музики на розвиток творчих якостей особистості надзвичайно плідний і різноманітний. Такі види музичної діяльності, як оркестрове та ансамблеве виконавство розвивають творчі задатки студентів-музикантів.

Камерний оркестр

Камерний оркестр – один із творчих колективів мистецького факультету – був створений 1992 року кандидатом педагогічних наук, доцентом, завідувачем кафедри історії, теорії музики та основного інструмента Юрієм Анатолійовичем Соколовським. З 1997 року художній керівник та диригентом оркестру - кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Миколаївна Пляченко.

У репертуарі оркестру естрадно-симфонічні твори вітчизняних та зарубіжних композиторів.

Естрадно-симфонічний оркестр

2006 року на мистецькому факультеті був створений естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом викладача факультету Сергія Олександровича Сметани.

На новорічному святковому вузівському концерті 2006 року відбувся перший публічний виступ естрадно-симфонічного оркестру.

Оркестр духових інструментів

У вересні 2003 року на мистецькому факультеті був створений оркестр духових інструментів. Керівником оркестру став викладач Володимир Федорович Бурбан.

Оркестр духових інструментів – постійний учасник факультетських, університетських, міських та обласних святкових заходів.

У репертуарі оркестру духових інструментів марші, інструментальні твори українських та зарубіжних композиторів, а також він здійснює супровід для співаків.