Старший викладач кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання, заступник декана мистецького факультету з навчально-виховної роботи

Заклад,     у якому    здобуто    вищу    освіту,    рік    випуску:
Кіровоградський державний педагогічний інститут імені О.С.Пушкіна, 1982 р.

Посади за роки роботи в ЦДПУ ім. В.Винниченка: концертмейстер, викладач, старший викладач, заступник декана мистецького факультету з навчально-виховної роботи (з 2003 р.).

Коло наукових інтересів: інноваційні методи навчання, музикотерапія, артотерапія, сценічно-виконавська культура.

Дисципліни, які викладає: «Шкільний пісенний репертуар», «Режисура видовищних заходів», Хоровий клас (хор-студія), «Сольний спів», «Хорове диригування».

Нагороди та досягнення: Почесна грамота Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації (2002 р.); Почесна грамота Міністерства Освіти та науки України (2004 р.); Відмінник освіти України (2007 р.); Лауреат Міжнародного фестивалю «Русская песня» в номінації «міський романс» (2010 р.).

Художній керівник хор-студії «Акваторія» мистецького факультету КДПУ імені Володимира Винниченка, вистави: «Голоси скіфських курганів», 2008 р.; «Подорож до «Маленького Парижу»», 2009 р.; «Долаючи смерть», 2011 р.; «Легенда Нотр-Даму», 2013 р.; «Аве, Моцарт», 2015 р.
Творчий доробок: серед студентів та випускників старшого викладача Гайдай Л.В. – лауреати Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів вокалістів: Олексій Козачинський (Гран – прі ІУ Міжнародного фестивалю "Об’єднаймо дітей мистецтвом" — м. Кіровоград, 2009 р.; Гран -прі ХII Міжнародного фестивалю – «Барви осені - 2009» – м. Київ; лауреат Міжнародного фестивалю «Інтер - шоу» – Польща, 2010 р.), Дарія Завгородня (лауреат ІУ Міжнародного фестиваля "Об’єднаймо дітей мистецтвом" — м. Кіровоград, 2009 р.); вокальне тріо «Акваторія» (диплом Міжнародного фестивалю «Розиграна гружа» – Сербія, 2009 р.); дует у складі Тетяни Кондратенко та Христини Томко (лауреат Міжнародного фестиваля-конкурса «Слов’янський вінець» - Болгарія, 2014 р.); Вадим Марченко (лауреат Міжнародного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Овація» – м. Олександрія, 2016 р.; лауреат ІУ Всеукраїнського фестиваля інструментального, вокального, хореографічного та театрального мистецтва «Свято талантів» – м. Кіровоград, 2016 р.).
Лариса Гайдай – автор близько 70 аранжувань для вокального ансамблю (чоловічого, жіночого, мішаного), а також 30 пісень, написаних на вірші відомих Кіровоградських поетів: Олега Попова, Гарія Войченка, Антоніни Корінь, Галини Шпудейко, Антоніни Царук; музичний редактор пісенних збірок Олега Попова “Пісня на крилі” (Кіровоград, 1999), Антоніни Корінь “Шукаю папороті цвіт” (Кіровоград, 2000), Гарія Войченка “Ми родом з дитинства” (Кіровоград, 2003).

Наукові публікації та статті
(за останні 5 років):

1. Гайдай Л. В., Бабенко Л. В. Впровадження театралізованих вистав у навчально-виховний процес підготовки студентів мистецьких факультетів /Л.В. Гайдай, Л.В. Бабенко // Aktuální otázky současné hudebně výchovné teorie a praxe VIІІ: Матеріали міжнародної конференції, м. Усті над Лабем, – Електронне вид. – Usti nad Labem, 2013, 0.5 д.а.
2. Гайдай Л.В., Стратан-Артишкова Т.Б. Творчо-виконавська підготовка майбутнього вчителя музичного мистецтва в контексті модернізації вищої педагогічної освіти /Л.В. Гайдай, Т.Б. Стратан-Артишкова // Наукові записки. - Серія: Педагогічні науки. - Вип.132.-Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В.Винниченка, 2014. - С.31-34.
3. Гайдай Л.В. Впровадження досвіду сценічно-виконавської культури в систему мистецької освіти / Л.В. Гайдай // Наукові записки - Серія: Педагогічні науки. - Випуск 139. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В.Винниченка, 2015.- С. 316.
4. Гайдай Л.В, Кузнецов А.М. Музична артотерапія як лікувальний засіб психокорекційного впливу на особистість / Л.В. Гайдай, А.М. Кузнецов // Валеологічна освіта в навчальних закладах України: стан, напрямки й перспективи розвитку. – Кіровоград: Ексклюзив-Систем, 2015. - 380 с.
5. Гайдай Л.В. Використання засобів музичного мистецтва в умовах інклюзивної освіти / Л.В. Гайдай // Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-методичної конференції, присвяченої 97-річчю від дня народження В.Сухомлинського, 29-30.09.2015: уклад. О.Е. Жосан. – Кіровоград: Ексклюзив-Систем, 2015. – 468 с.
6. Гайдай Л.В., Калюжна О.І. Влияние дистанционного обучения на процесс развития базовых компетентностей будущих педагогов-музыкантов / Л.В. Гайдай, О.І. Калюжна // Проблемы и перспективы музыкально-педагогического образования, Palmarium Academic Publishing, Saarbrucken, Deutschland, 2015 р., 203 с.
7. Гайдай Л.В. Корекція особистості дітей та дорослих засобами музикотерапії / Л.В. Гайдай // Збірник наукових праць ХХІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, вип. 22 – Кіровоград: Ексклюзив-Систем, 2016. – С. 274-280.
8. Гайдай Л.В., Калюжна О.І. Розвиток сценічно-виконавської культури майбутніх учителів музичного мистецтва / Л.В. Гайдай, О.І.Калюжна // Наукові записки – Випуск 147. – Серія: Педагогічні науки. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2016. – С. 159-162.

Підвищення кваліфікації:

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка. Сертифікат ДО № 15 від 30.03.2015 р.
Тема стажування: «Розробка дистанційних курсів засобами Вікі-КДПУ, Хмарка-КДПУ і Moodle-КДПУ». Звіт про стажування затверджено наказом ректора КДПУ ім. В.Винниченка № 34-2 ун. від 01.04.2015 р.
Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет» Криворізький педагогічний інститут. Довідка про стажування від 25.05.2015 р.
Тема стажування: «Культурно-просвітницька діяльність студентів мистецьких спеціальностей у ВНЗ». Звіт про стажування затверджено наказом ректора КДПУ ім.В.Винниченка № 85-ун від 15.06.2016 р.

Електронна пошта: muza-lora@ukr.net