Методичне об’єднання сольного співу працює у трьох напрямках: академічний, естрадний та народний спів. Його керівником є Народна артистка України, професор кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання – Валькевич Раїса Андріївна

Об’єднання сольного співу охоплює три секції:

Секцію академічного співу очолює народна артистка України, професор Раїса Андріївна Валькевич.

Секцію народного співу очолює старший викладач кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання – Гайдай Лариса Володимирівна

Секцію естрадного співу очолює заслужений артист України, доцент кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання Сергій Петрович Дьомін.

Головною метою роботи викладачів методичних об’єднань є підвищення рівня професійної підготовки майбутніх учителів музики засобами вокального мистецтва.

Навчальні дисципліни: постановка голосу, сольний спів, методика викладання вокалу  є складовою циклу вокально-хорових дисциплін.

На заняттях із постановки голосу закладаються основи співацької техніки студентів. З другого курсу індивідуальна вокальна підготовка здійснюється в класі сольного співу (академічного, естрадного або народного) залежно від типу голосу та індивідуальної виконавської манери студента.

У викладанні вокальних дисциплін викладачі дотримуються основних принципів вокальної педагогіки: поступовість та послідовність формування вокально-технічних навичок, всебічний розвиток усіх якостей співака, індивідуальний підхід до кожного студента.

Викладачами та студентами методичного об’єднання сольного співу постійно проводяться виступи, лекції-концерти в концертних залах факультету, університету, загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах міста та області. Слухачі мають змогу отримати насолоду від виконання студентами вокальних творів, наповнених глибокими душевними переживаннями, відчути простоту, сердечність і мудрість народної пісні.

Результатом високопрофесійного творчого співробітництва викладачів об’єднання зі студентами є отримання останніми призових місць на конкурсах солістів-вокалістів:

1. студентка Марина Бровко (клас доцента Сергія Дьоміна) здобула ІІ місце в VІІ обласному конкурсі-фестивалі “Таланти твої, Черкащино” (Черкаси, 1998);
  2. студентка Олена Ткаченко (клас професора Раїси Валькевич) стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу солістів-вокалістів ім. О. Петрусенко (ІІІ місце, Херсон, 2006);
  3. студент Ярослав Страшной (клас професора Раїси Валькевич) виборов ІІІ місце в номінації “Популярна музика” відбіркового туру Х Всеукраїнського фестивалю “Червона рута” (Кіровоград, 2006).
  4. Міжрегіональний Фестиваль-конкурсу вокально-хорового мистецтва. Лауреати премії  ЦДПУ імені В.Винниченка Локарєва І. студентка 2 курсу мистецького факультету ЦДПУ імені В.Винниченка. Виконавець-вокаліст, листопад 2018 р. Кропивницький. (клас ст. викладача Гайдай Л.В.)
  5. І. Локарєва. Гран-прі Міжнародного фестивалю «Твоя мрія » ( листопад 2018, Кропивницький). (клас ст. викладача  Гайдай Л.В.)
  6. В. Марченко 1 місце (авторська пісня) Всеукраїнський благодійний фестиваль – конкурс «Univer Start» Листопад 2018, Херсон. (клас ст. викладача  Гайдай Л.В.) (2018 рік)
  7. В. Марченко 1 місце Всеукраїнський фестиваль сучасної молодіжної пісні (поп музика) «Червона рута» вересень 2018 р (клас ст. викладача Гайдай Л.В.) (2018 рік)
  8. В. Марченко 2 місце І міський фестиваль – конкурс української патріотичної пісні «Моє ім’я Україна» Листопад 2018, Кропивницький(клас ст. викладача Гайдай Л.В.) (2018 рік)
  9. Колосюк О. конкурс вокалістів у рамках І Міжнародній студентській науково-практичній конференції: «Європейський вимір культурно-творчої спадщини Бориса Лятошинського» (клас доцента Дьоміна С.П.) (2018 рік)
  10. Воєвода О. конкурс вокалістів у рамках І Міжнародній студентській науково-практичній конференції: «Європейський вимір культурно-творчої спадщини Бориса Лятошинського» (клас доцента Дьоміна С.П.) (2018 рік)
  11. Гасленко А. конкурс вокалістів у рамках І Міжнародній студентській науково-практичній конференції: «Європейський вимір культурно-творчої спадщини Бориса Лятошинського» (клас доцента Дьоміна С.П.) (2018 рік)
  12. Локарєва І. Міжрегіональний Фестиваль-конкурсу вокально-хорового мистецтва. Лауреат премії ЦДПУ імені В.Винниченка ,студентка 3 курсу мистецького факультету ЦДПУ імені В.Винниченка. Виконавець-вокаліст, листопад 2019 р. Кропивницький. (клас ст. викладача Гайдай Л.В.)
  13. Крицька І. 1 місце у конкурсі вокалістів у рамках ІІ Міжнародної студентської науково-практична конференції «Постать Станіслава Людкевича в дискурсивному просторі музичної культури» 29 березня 2019 року (клас професора Валькевич Р. А.)
  14. Смаглюк І. 3 місце у конкурсі вокалістів у рамках ІІ Міжнародної студентської науково-практична конференції «Постать Станіслава Людкевича в дискурсивному просторі музичної культури» 29 березня 2019 року (клас доцента Дьоміна С.П.)