UtterlynErasmaus1n

https://projects.lnu.edu.ua/utterly/

Повна назва проєкту: University Teachers’ Certification Centres: Innovative Approach to Promotion Teaching Excellence

Коротка назва проєкту: UTTERLY

Присуджений грант спрямований на реалізацію Проекту, поданого Координатором та
зареєстровано під контрольним номером: 619227 – EPP1 – 2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP

Пріоритет: Розвиток потенціалу вищої освіти

Тривалість проекту: 15 січня 2021 — 14 січня 2023

Програма фінансування ЄС: Європейський інструмент сусідства (Erasmus+: КА2 CBHE)

Цільова група: заклади вищої освіти, викладачі закладів вищої освіти

Отримувач гранту: Львівський національний університет імені Івана Франка, Україна

Партнерство:

 • Львівський національний університет імені Івана Франка, Україна, https://lnu.edu.ua/

 • Університет Вітовта Великого, Литва, https://www.vdu.lt/lt/

 • Байройтський університет, Німеччина, https://www.uni-bayreuth.de/de/

 • Університет Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін, Франція, https://www.uvsq.fr/

 • Вроцлавський технічний університет, Польща, https://pwr.edu.pl/

 • Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Україна, https://kneu.edu.ua/

 • Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Україна, http://pnpu.edu.ua/

 • Луцький національний технічний університет, Україна, http://lutsk-ntu.com.ua/uk

 • Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Україна, https://www.cuspu.edu.ua/ua/

 • Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Україна, https://phdpu.edu.ua/

 • Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Україна, http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/

 • Національна академія педагогічних наук України, Україна, http://naps.gov.ua/

 • Криворізький Національний Університет, Україна, http://www.knu.edu.ua/

Мета проєкту: сприяти модернізації системи вищої освіти в Україні, запроваджуючи університетські центри підвищення кваліфікації для просування європейських освітніх інновацій шляхом професійної сертифікації викладачів університетів.

Завдання проєкту:

 • модернізувати систему професійного розвитку та сертифікації викладачів університетів в Україні шляхом створення 9 незалежних Центрів Досконалості Викладання (ЦДВ) з подальшим об’єднанням їх у мережу;

 • запровадити програми професійної сертифікації викладачів університетів на основі кращих європейських практик та освітніх інновацій для забезпечення досконалості викладання;

 • розробити та пілотувати нову  програму досконалості викладання з урахуванням потреб академічного середовища в Україні, що дозволить підвищити якість атестації викладачів університетів.

Основні результати проєкту:

 1. Провести порівняльне дослідження.

 2. Розробити стратегію та модель викладацької майстерності.

 3. Навчити відібраних тренерів в ЄС.

 4. Відкрити Центри сертифікації.

 5. Розробити професійні стандарти для викладачів університетів.

 6. Покращити положення про атестацію викладачів.

 7. Розробити навчальну програму викладацької досконалості.

 8. Створити методологію оцінювання сертифікації.

 9. Навчити слухачів пілотних груп.

 10. Акредитувати програми сертифікації.

Координатори: д.п.н., проф. Черкасов В.Ф., д.п.н., доц.Клочек Л.В.

Контактні особи: к.ф.н., доц. Ляшук А.М., к.п.н. Степаненко А.В.

Відповідальна особа: д.ф.н., проф. Михида С. П.

 

Документація проекту

Реєстраційна картка проекту

Партнерська угода

Бенчмаркінг

Етапи проекту  

1. Опитування. Підвищення кваліфікації викладачів

У поточному навчальному році наш університет розпочав роботу в міжнародному проєкті  UTTERLY «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання», метою якого є модернізація системи вищої освіти в Україні через запровадження університетських центрів підвищення кваліфікації для просування європейських освітніх інновацій шляхом професійної сертифікації викладачів університетів.

Для реалізації першого етапу проєкту, в частині створення моделі професійного розвитку викладачів, просимо Вас відповісти на запитання опитувальника до 18 червня 2021 р., текст якого дивіться, натиснувши на посилання: https://forms.gle/LQejL1fTjVtg56eX8

Результати опитування 1

2. Опитування. Підвищення кваліфікації викладачів

Наші партнери розробили опитування, яке пропонуємо вашій увазі. Просимо пройти опитування до 14 липня. Ваша участь важлива для досягнення нашої спільної мети!

Опитування за посиланням: 

https://docs.google.com/forms/d/13uCfYXTH3kGKvrDbkNi-VikMew97u5Y64DigAY0gJJ4/viewform?edit_requested=true

Результати опитування 2 

 

Відбулася зустріч координаторів проєкту UTTERLY «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» у Вроцлаві

pr

20-23 вересня 2021 року на базі Вроцлавської політехніки (Вроцлавський технічний університет) відбулася робоча зустріч партнерів проєкту UTTERLY «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання». У зустрічі взяли участь представники Вроцлавського технічного університету (Польща), університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція), Байройтського університету (Німеччина) та представники українських університетів, з-поміж яких: Інститут вищої освіти Національної академіі педагогічних наук України, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, університет Григорія Сковороди в Переяславі, Луцький національний технічний університет, а також Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка.

Вроцлавська політехніка займає 11-е місто серед университетів Польщі та 1120 місто у світі серед різних типів університетів. Сучасну технологічну освіту на 12 факультетах тут отримують 33 000 студентів. Програми навчання тісно пов’язані з науковими дослідженнями нових технологій, а саме: нанотехнологія, біотехнологія, телекомунікація, телеінформатика та інформаційні системи.

У ці дні Вроцлавська політехніка приймала партнерів Програми Європейського Союзу Еразмус+ з питань інноваційних підходів щодо удосконалення викладання, співпраці, партнерства, мобільності у сфері освіти. На пленарному засіданні з доповідями виступили Маріус Мазуркевич (Польща), Віталій Кухарський (Україна), Світлана Калашнікова (Україна), Ян Борм (Франція), Микола Теуфил (Німеччина).

Партнерами проєкту було обговорено результати робочого пакету № 1 та спрогнозовано напрями роботи з реалізації завдань робочого пакету № 2. Учасники круглого столу взяли участь у обговоренні результатів порівняльного аналізу проведеного дослідження серед професорсько-викладацького складу закладів вищої освіти, визначенні стратегію та модель удосконалення процесу викладання. До того ж, увага зосереджувалася на підготовці академічного та адміністративного персоналу центрів удосконалення викладання у закладах вищої освіти (CTEs), визначено критерії відбору. Участь у обговоренні взяли Володимир Черкасов (Кропивницький), Наталія Вавріюк (Луцьк), Світлана Цимбалюк (Київ), Світлана Тезикова (Ніжин), Оксана Ковтун (Переяслав).

 

 

Конкурс для участі в тренінгах у рамках проєкту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)»

Шановні колеги! Оголошується конкурс на подання заявок на навчання у рамках міжнародного проєкту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» № 619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP.

Проєкт UTTERLY спрямований на модернізацію системи професійного розвитку викладачів університетів в Україні через запровадження програм професійної сертифікації викладачів.

З цією метою українські партнери - ЗВО мають створити 9 незалежних центрів досконалості викладання з подальшим об’єднанням їх у мережу. Створені центри запроваджуватимуть програми сертифікації викладачів університетів на основі кращих європейських практик та освітніх інновацій.

У конкурсі можуть взяти участь представники адміністративного та академічного персоналу, які працюють в українських ЗВО – членах консорціуму проєкту UTTERLY, й бажають реалізовувати програми сертифікації викладачів у новостворених центрах.

Відібрані кандидати проходитимуть навчання в партнерських закладах ЄС:

 • Байройтському університеті (Німеччина);

 • Університеті Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція);

 • Університеті Вітовта Великого (Литва).

Обов’язковою умовою участі в конкурсі є володіння англійською мовою на рівні не нижче В2.

Для подання заявки потрібно заповнити анкету за посиланням: https://cutt.ly/GET1gBr 

Кінцевий термін подання заявок – 14 жовтня 2021 р.

Усі заявники будуть запрошені на онлайн-співбесіду (18-19 жовтня 2021 р.) відповідно до сформованого розкладу, про що кожен учасник буде повідомлений завчасно.

На час проведення співбесіди потрібно підготувати офіційний лист від ЗВО, який засвідчує той факт, що адміністрація університету підтримує Вашу ініціативу та участь у навчанні й роботі в центрі досконалості викладання.

Відібрані учасники будуть запрошені на цифровий орієнтаційний курс, організований Байройтським університетом 20 жовтня 2021 р.