Порядок денний:

1. Про впровадження медичної реформи.

2. Про організацію спортивного свята в університеті.

3. Про відзначення 1 та 9 травня.

4. Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення.

5. Різне.

Рішення квітень 2018 рік

ПРИСУТНІ: 18 членів профкому, 13 голів профбюро та профгрупоргів підрозділів, директор департаменту облдержадміністрації О.М. Рибальченко

1.СЛУХАЛИ: О.М. Рибальченка, директора департаменту облдержадміністрації про впровадження медичної реформи.

Обери лікаря для родини – частина медичної реформи, реформування системи фінансування. Система запрацювала з 2 квітня 2018 року. Кожна людина обирає собі лікаря. Лікар отримує 370 грн. на рік – абонентська плата, що покриває всі візити однієї людини протягом року. Максимальна кількість людей на одного лікаря – 2 000 осіб, педіатр – 900 осіб, сімейний лікар – 1500 осіб. Лікаря можна обирати у будь-який час. Можна змінити, якщо не задовольняє, й обрати іншого (попередній договір автоматично скасовується). Реєстрація відбувається в автоматичному режимі. Для того, щоб зареєструватись в єдиній системі, необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон, за яким підтверджується факт реєстрації. Декларація роздруковується у двох примірниках. Для реєстрації дитини потрібні документи батьків і свідоцтво про народження. Швидка допомога залишається безкоштовною для населення. Якщо обираєте лікаря з іншої території, постає питання: як дістатися до пацієнта по виклику? Порада: обирайте лікаря з вашої дільниці.

ПИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ:

Мілова Т.М.: Як викликати лікаря додому, якщо він не на зв’язку?

Відповідь: Телефонувати до закладу. З 8.00 до 18.00 реєстратура приймає дзвінки. Ця система залишається. Також обмінюйтесь власними номерами телефонів (лікар зацікавлений). Консультації – у телефонному режимі, якщо немає потреби особистого огляду. Екстрені виклики лікаря – до однієї доби на виконання візиту.

Марченко О.М.: Лікар у відпустці. Чи можна звертатись до іншого лікаря?

Відповідь: Є амбулаторія загальної практики – керівник закладу примусово відправляє колегу. Або ваш лікар пропонує звернутись до свого колеги за домовленістю.

Горська О.О.: Чи обов’язково людини повинна самостійно прийти для реєстрації?

Відповідь: Батьків можна зареєструвати самостійно. Потім зможете перереєструвати, якщо їм не сподобається ваш вибір. На сайті Управління охорони здоров’я міської ради є списки лікарів. З’являться умовні рейтинги (скільки осіб у них зареєстровано). Зелений список – зареєстровані, червоний – не зареєстровані, синій – військові, студенти ти ін. категорії населення, які не мають постійного закріплення.

Мілова Т.М.: Кадрова ситуація: чи вистачає лікарів? Чи передбачено скорочення лікарів, до яких ніхто не зареєструється?

Відповідь: Кадрова ситуація в області не дуже гарна. Сім районів – кількість населення перевищує 2000 пацієнтів на особу. Лікарям дозволяється у таких умовах брати більше ніж 2000 осіб. По м. Кропивницький лікарів достатньо, щоб охопити мережу населення. Є тяжіння населення до інших територій. Це передбачено по факту географічного розташування. У дитячій поліклініці не вистачає лікарів другої ланки. Більшість педіатрів – пенсійного віку. Лікарі загальної практики можуть обслуговувати дітей.

Босонченко Т.М.: Чи будуть послуги платними, коли не встигнеш зареєструватись? Графік роботи лікарів?

Відповідь: Немає кінця кампанії. Неможливо зупинити. Не може завершитись. До кінця 2008 року всі лікувальні заклади мають зареєструватись у цій системі, бо не отримають фінансування. Всі заклади в нашому місті зареєстровані. Графік роботи дільничної служби – відповідно до КЗпП – з понеділка по п’ятницю, субота – черговий лікар, неділя – вихідний. Дозволяється обслуговувати виклики у позаробочий час за особистою домовленістю. У подальшому можлива ваша особиста зацікавленість буде стимулом для лікарів.

Куценко Т.В.: Чи тільки сімейний лікар дає направлення до спеціалістів?

Відповідь: До 2020 року ви не обмежені у відвідуванні лікаря-спеціаліста. Але фахівець має порадити до якого спеціаліста вам треба звернутись.

Сальник І.В.: Угода має термін?

Відповідь: Не має. Будь-який договір можна припинити шляхом укладання договору з іншим лікарем.

Горська О.О.: Санаторій-профілакторій «Юність». Чи можна зареєструватись за місцем роботи? Чи можна проходити фізичні процедури?

Відповідь: Цей заклад поза нашою системою (відомчі поліклініки). Заключити з ним угоду не можливо. Лікарі непервинної допомоги. Залишаються безоплатними для вас.

Баранюк О.Ф.: Чи можливо індивідуально через сайти спілкуватися з лікарем?

Відповідь: Будь-яка реформа має плюси і мінуси. Лікар, який переїхав в інше місце, не матиме змоги вчасно приїхати на виклик.

Оньша Т.М.: З приводу територіальної причетності: можливо зареєструвати в місті маму, яка проживає у селі?

Відповідь: Ви обираєте лікаря і для мами, так, як вам зручно.

Дефорж Г.В.: Коли Уляна Супрун піде з посади, чи працюватиме реформа?

Відповідь: Це визнана у світі модель. Наскільки приживеться у країні – залежить від вашого вибору. Наступний уряд може скорегувати вектор фінансової направленості. Але стара система Семашко вже не зможе існувати (треба 7% ВВП). Для отримання інформації заходьте на сайт Управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради.

1. ПОСТАНОВИЛИ:

Інформацію прийняти до відома та розповсюдити у підрозділах.

Проголосували – одноголосно «за».

2. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про організацію спортивного свята в університеті.

Студрада та студпрофком запропонували провести квест на базі «Буревісник»: команди по 8 – 10 осіб, отримують десять завдань. За кожною командою закріплюється член студпрофкому, який водить команду на локацію. Також будуть проводитись турніри з волейболу, дартсу, шахів, шашок. Цікаво, позитивно, згуртовує колектив.

Дата проведення – 19.05.2018 р. Об 11.00. Збір біля «Двох капітанів» о 10.30 (кінцева зупинка). Факультетам визначитись, скільки осіб у складі команди. Формування команд 9-12.05.2018 р. Участь приймають всі бажаючі члени профспілки.

2. ПОСТАНОВИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома та розповсюдити у підрозділах.

2. Виділити кошти на проведення спортивного свята.

Проголосували – одноголосно «за».

3. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про відзначення 1 та 9 травня.

Згідно Постанови обкому профспілки 1 травня 2018 р. о 10.00 відбудеться мітинг біля Федерації профспілок. Мінімум – 10 осіб від університету. Координатор – Будник М.Я. До 9 травня будуть проводитись такі заходи: концерт для ветеранів, учасників АТО, інтернаціональних формувань – 7.05.2018 р. о 12.40, після концерту – Вогник. Головам профбюро необхідно поїхати і привітати ветеранів. Контакти у В.І. Владимирової. Орієнтовно на Вогник прийдуть 20 осіб (по 120 грн. на людину). Матеріальна допомога на 12 непрацюючих пенсіонерів – по 200 грн. на людину. Профоргам розібрати кошти і до 7.05.2018 р. рознести та привітати ветеранів.

3. ПОСТАНОВИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома та розповсюдити у підрозділах.

2. Виділити кошти на проведення святкового Вогнику для ветеранів з розрахунку 120 грн. на особу.

3. Виділити кошти на привітання непрацюючих ветеранів у розмірі 200 грн. на особу.

Проголосували – одноголосно «за».

4. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про організацію літнього відпочинку та оздоровлення членів профспілки університету.

Пропонується літній відпочинок:

  • 2 – 9 липня – смт Кирилівка, база «Каравела» (Азовське море) – 2-місні, 3-місні кімнати з усіма зручностями + кондиціонер – вартість 2225 грн./особу (без харчування). У вартість входить: проїзд, страхування, проживання.

  • 7 – 10 липня – с. Лугове, база «Прибой» – 2-місні, 3-місні кімнати з холодильником – вартість 1170 грн./особу.

  • 7 – 13 липня – с. Лугове, база «Прибой» – 2-місні, 3-місні кімнати з холодильником – вартість 1885 грн./особу. У вартість входить: проїзд, страхування, проживання, 3-разове харчування.

  • 29 липня – 4 серпня – Карпати, туркомплекс «Ворохта» – 2-місні кімнати у блоці з усіма зручностями – вартість 4200 грн./особу. У вартість входить: проїзд, страхування, проживання, 2-разове харчування, екскурсії і турпоходи (вхідні квитки в музеї оплачуються окремо).

  • 29 липня – 4 серпня – м. Трускавець, туркомплекс – 2-місні кімнати з усіма зручностями – вартість 3885 грн./особу. У вартість входить: проїзд, страхування, проживання, 2-разове харчування, екскурсії і турпоходи (вхідні квитки в музеї оплачуються окремо).

  • 17-24 серпня – м. Берегове Закарпатської обл., термальні басейни – 2-місні кімнати з усіма зручностями – вартість 2135 грн./особу (без харчування). У вартість входить: проїзд, страхування, проживання, вхідні квитки в басейни оплачуються окремо.

Протягом літа за графіком заїздів: смт. Кирилівка, база «Жемчужина»:

  • 2-місні, 3-місні кімнати у блоці з усіма зручностями + вентилятор (стандарт) – вартість 2125 грн./особу (10 днів)

  • 2-місні кімнати з усіма зручностями (люкс) – вартість 6075 грн./особу (10 днів)

  • 3-місні кімнати з усіма зручностями (люкс) – вартість 4095 грн./особу (10 днів)

Заявки та кошти подавати в профком.

4. ПОСТАНОВИЛИ:

1. Затвердити графік проведення літнього оздоровлення та відпочинку.

2. Встановити компенсацію профспілки у розмірі 500 грн (за сім днів і більше) та 250 грн. (за три дні) для членів профспілки та їх неповнолітніх дітей.

3. Інформацію прийняти до відома та розповсюдити у підрозділах.

Проголосували – одноголосно «за».

5. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про звернення зі скаргою та надання матеріальної допомоги.

Член профспілки, прибиральниця факультету фізичного виховання Л.І. Врадій звернулась із заявою про несправедливий перерозподіл норми прибирання (збільшили).

Пропозиція: Комісії з охорони праці (О.М. Царенко, І.В. Сальник) звернутись до проректора АГЧ А.А. Карабута з вимогою перевірити норми прибирання.

Член профкому, викладач кафедри інформатики С.І. Ганжела звернувся до профкому з проханням про надання матеріальної допомоги у зв’язку із загостренням тяжкого захворювання. Відповідна медична довідка надається.

Пропозиція: Надати матеріальну допомогу у розмірі 1 500 грн.

Пропозицію підтримали одноголосно.

Член профспілки, лаборант факультету фізичного виховання М.І. Савченко звернулась до профкому з проханням про надання матеріальної допомоги у зв’язку з необхідністю проведення оперативного втручання. Відповідна медична довідка надається.

Пропозиція: Надати матеріальну допомогу у розмірі 1 500 грн.

Пропозицію підтримали одноголосно.

Ветеран профспілки, Н.С. Поєдинок звернулась до профкому з проханням про надання матеріальної допомоги у зв’язку з проведенням складної операції. Відповідна медична довідка надається.

Пропозиція: Надати матеріальну допомогу у розмірі 1 500 грн.

Пропозицію підтримали одноголосно.

5. ПОСТАНОВИЛИ:

1. Комісії з охорони праці (О.М. Царенко, І.В. Сальник) розглянути скаргу члена профспілки, прибиральниці Л.І. Врадій, звернутись до проректора АГЧ А.А. Карабута з вимогою перевірити норми прибирання.

2. Надати матеріальну допомогу у розмірі 1500 грн. члену профспілки С.І. Ганжелі у зв’язку з тяжким захворюванням. Відповідна медична довідка надається.

3. Надати матеріальну допомогу у розмірі 1500 грн. члену профспілки М.І. Савченко у зв’язку з необхідністю оперативного втручання. Відповідна медична довідка надається.

4. Надати матеріальну допомогу у розмірі 1500 грн. ветерану профспілки Н.С. Поєдинок у зв’язку з проведенням складної операції. Відповідна медична довідка надається.

Проголосували – одноголосно «за».