• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Ліцей "Науковий"

Поради батькам

Як допомогти дітям підготуватися до ЗНО

  1. Не хвилюйтеся про кількість балів, які дитина отримає під час проходження ЗНО і не критикуйте дитину після його проведення. Наштовхуйте дитину на думку, що кількість балів не є досконалим виміром її можливостей.

  2. Не підвищуйте тривожність дитини напередодні іспиту – це може негативно вплинути на результат тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків і якщо дорослі у відповідальний момент можуть справитись зі своїми емоціями, то дитина, в міру своїх вікових особливостей, може емоційно “зірватися”.

  3. Підбадьорюйте дітей, хваліть їх за те, що вони роблять добре.

  4. Піднімайте їх впевненість в собі, так як чим більше дитина боїться невдач, тим більше можливість допущення помилок.

  5. Спостерігайте за самопочуттям дитини, ніхто, крім Вас, не зможе вчасно помітити й попередити погіршення стану дитини, пов’язаного з перевтомою.

  6. Контролюйте режим підготовки дитини, не допускайте перевтоми, пояснюйте їй, що вона обов’язково повинна чергувати заняття з відпочинком.

  7. Забезпечте вдома зручне місце для занять, прослідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.

  8. Зверніть увагу на харчування дитини: під час інтенсивного розумового навантаження їй необхідна різноманітна і збалансована їжа, збагачена вітамінами. Такі продукти, як риба, творог, горіхи, курага – що стимулюють роботу головного мозку.

  9. Допоможіть дітям розбити теми підготовки по днях.

  10. Познайомте дитину з методикою підготовки до екзаменів. Немає необхідності завчати весь фактичний матеріал, досить переглянути ключові  моменти та вловити думку і логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, упорядковуючи матеріал, який вивчається, по плану. Якщо дитина не вміє, покажіть їй, як це робити практично. Головні формули і визначення можна виписувати на листочках і вивішувати над письмовим столом, над ліжком, на кухні і т.д.

  11. Підготуйте різні варіанти тестових завдань по предмету (зараз існує велика кількість різних збірників тестових завдань). Велике значення має тренування дитини саме по тестуванню, саме ця форма відрізняється від звичних їй письмових і усних іспитів.

  12. Під час тренувань по тестовим завданням привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти. Тоді у дитини буде навичок вміння концентруватися на протязі всього тестування, зробить її спокійною, зніме зайву тривогу. Якщо дитина не носить годинник – обов’язково дайте на час незалежного оцінювання.

  13. Напередодні ЗНО забезпечте дитині повноцінний відпочинок, адже вона повинна відпочити і виспатись.

  14. Порадьте дітям під час зовнішнього незалежного оцінювання звернути увагу на:

– пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться, це допоможе налаштуватися на роботу;

– уважно прочитати запитання до кінця і зрозуміти його суть (характерна помилка під час ЗНО, не дочитавши до кінця, по першим словам вже готова відповідь і спішать її вписати);

– якщо не знаєш відповіді на запитання, чи не впевнений – пропусти його і зроби помітку, щоб потім до нього повернутися;

– якщо не зміг у визначений час дати відповідь на запитання, є сенс довірити своїй інтуїції та вказати варіант, який найбільше підходе.

  1. Пам’ятайте: саме головне – це понизити напругу і тривогу дитини та забезпечити необхідні умови для занять.

Памятка батькам

Памятка батькам

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись