pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Відкрите заняття з педагогіки

Однією з форм підвищення кваліфікації та творчого зростання викладачів є проведення й відвідування відкритих занять.

16 березня доцент кафедри педагогіки та психології, к.п.н Баранюк І. Г. провела відкрите заняття з педагогіки для здобувачів бакалаврського рівня за ОП Початкова освіта, що вчаться на першому курсі з предмету «Основи педагогіки та Дидактика». Тема семінарського: Система освіти в Україні. Викладачі кафедри педагогіки та психології д.п.н, професор Радул О.С. (завідувач кафедри), д.п.н., професор Ткаченко О. М., к.п.н., професор Довга Т. Я.. к.п.н, доцент Прибора Т. О., к.п.н., ст.викладач Цуканова Н. М., ст.викладач Шарапова Т. А., викладач Андросова Н. М. обговорили семінарське заняття та відзначили цікаві форми організації опитування:

• візуалізація рівнів освіти (за 3 хвилини у групах створити образ одного з рівнів освіти;

• створення проблемних ситуацій під час аналізу питання принципів освіти України (рівності умов, демократизму, доступності, науковості);

• мозковий штурм щодо варіантів заходів з формування патріотизму в здобувачів початкової освіти;

• експрес опитування щодо термінології (автономність закладу освіти, рівні освіти, освітня програма тощо);

• взаємне опитування;

• дискусія;

• співставлення систем освіти країн світу з вітчизняною (домашнє завдання).

Студенти були залучені до дискусії, проводили паралелі з власним досвідом отримання освіти на різних рівнях, чим збагатили теоретичну інформацію законодавчих документів про освіту в Україні.

Слід відзначити, що першокурсники з натхненням сприймають офлайн навчання, наголошуючи, що жива комунікація має емоційні переваги над онлайн-навчанням.

Інформацію підготувала викладач Н. М. Андросова