prof osv

У кризових умовах, особливо під час воєнного стану, зростає роль колективного захисту людини, щоб не залишити її наодинці в стані психологічного, соціального стресу. У сенсі колегіального помічника роль профспілок поряд із волонтерськими, благодійними, релігійними та іншими громадськими організаціями зараз переосмислюється.

Виділимо декілька питання, що задають викладачі та співробітники університету, щодо переваг перебування в складі первинної профспілкової організації педуніверситету, чому треба вийти з профспілки або взагалі не вступати до неї.

Щодо збереження місця роботи, посади, середнього заробітку та стажу для щорічної відпустки працівникам закладів освіти, призваним на військову службу

Відновлено право педагогічних і науково-педагогічних працівників на щорічну основну відпустку більшої, ніж 24 календарних дні, тривалістю, передбачене статтею 6 Закону України «Про відпустки» та Порядком надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науковопедагогічним та науковим працівникам.

З метою сприяння виборним профспілковим органам у здійсненні представництва та захисту трудових, соціальноекономічних прав та інтересів членів профспілки, обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України скеровує матеріали розширеного засідання Ради вищої школи, що відбулося 14 червня 2022 року:
  1. Матеріали до розгляду питань на розширеному засіданні Ради вищої школи 14.06.2022.
  2. Матеріали щодо вступної кампанії-2022 до закладів вищої та фахової передвищої освіти.
  3. Лист Міністерства освіти і науки України від 23.03.2022 № 1/3624-22 про надання повноважень керівникам закладів та установ освіти, що фінансуються з державного бюджету та підпорядковані МОН України, на період запровадження в Україні воєнного стану, самостійно затверджувати кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету.

Шановні колеги!

Ми не можемо залишатися осторонь подій, які відбуваються в Україні. Іде війна!

Сьогодні для кожної профорганізації є святим обов’язком надання посильної гуманітарної допомоги в т.ч. фінансової нашим ЗСУ, загонам місцевої тероборони, волонтерським організаціям. По-перше, з власних профбюджетів за рішенням виборного органу Профспілки (профкому, президії) ми можемо виділити та перерахувати кошти, добровільні внески активу та членів профспілки, зокрема через р/р Національного Банку України (офіційні джерела).

23 лютого 2022 року відбулася звітна конференція первинної профспілкової організації викладачів і співробітників Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.