Порядок денний:

1. Про порядок виплати відпускних та матеріальної допомоги на оздоровлення.
2. Про планування ремонтних робіт та заходів із охорони праці згідно Колективного договору.
3. Про перспективи забезпечення ставками науково-педагогічних працівників згідно Колективного договору та зміни в структурі кафедр і факультетів.
4. Про надання матеріальної допомоги.

Рішення червень 2019 рік

ПРИСУТНІ: 25 членів профкому, проректор з навчальної роботи Є.О. Клоц, проректор АГЧ А.А. Карабут, головний бухгалтер А.Л. Ватульова.

1.СЛУХАЛИ: головного бухгалтера А.Л. Ватульову про порядок виплати відпускних та матеріальної допомоги на оздоровлення.

головний бухгалтер зазначила, що кошти виплачуватимуться таким чином:

 • Викладачам – заробітна плата за червень + 5 днів відпустки + 7 днів додаткової оплачуваної відпустки згідно Колективного договору.

 • Відпускні викладачам – в липні, коли профінансує міністерство.

 • Матеріальна допомога на оздоровлення – у серпні.

 • Педагогічним працівникам, хто іде у відпустку а також бібліотеці – всі кошти.

 • Довела до відома присутніх: від боржників по оплаті за навчання кошти надходять, є навіть помісячна оплата за наступний семестр.

Дефорж Г.В.: Який механізм? Сплачування боргу, а потім відрахування?

Ватульова А.Л.: За законом не маємо права. Не видаємо дипломи боржникам. Подаємо на суд. Середня вартість спеціальностей філології, менеджменту, права – 36 тис. грн. (21-22 тис. грн.).

1. ПОСТАНОВИЛИ:

Інформацію прийняти до відома.

Проголосували – одноголосно «за».

2. СЛУХАЛИ: проректора АГЧ А.А. Карабута про планування ремонтних робіт та заходів із охорони праці.

Проректор наголосив, що реалізація планів буде залежати від фінансування. Багато робіт заплановано власними силами, а також найманими підрядниками.

Ключові об’єкти:

 • ремонт переходу між корпусами;

 • ремонт 4-го поверху 5-поверхового корпусу;

 • ремонт в навчальних майстернях;

 • капітальний ремонт варочної зали їдальні № 1;

 • капітальний ремонт двох дахів гуртожитків № 3, 4;

 • ремонт санаторію-профілакторію (по мірі надходження коштів);

Стосовно стадіону факультету фізичного виховання: тендерні процедури дадуть можливість продовжити роботи. Підрядник зобов’язується провести їх за 176 календарних днів. Придбані бігові доріжки зберігаються на складах. Укладку планується провести в серпні.

Необхідно встановити систему захисту від блискавки на дахах гуртожитків № 3, 4.

Дефорж Г.В.: На якому етапі система опалення бібліотеки?

Карабут А.А.: Великий об’єм робіт. Підготовка до опалювального періоду буде проводитись власними силами. Буде виконана неповна заміна: ліквідуємо вузли, які на мою думку заважають нормальній роботі системи.

Калініченко Н.А.: Які плани щодо ПГФ?

Карабут А.А.: Будемо робити внутрішні роботи: ауд. № 8, косметичний ремонт коридору. Ремонт покрівлі – готуються пропозиції від підрядника. Освітлення переводимо на світлодіоди.

Марченко О.М.: Чи сформовані студентські будівельні загони? Передбачені кошти на оплату їх праці?

Карабут А.А.: Кошти передбачені із стипендіального фонду. Бажання виявила лише одна людина. Студенти за 5 тис. грн. працювати не хочуть.

Говор Л.С.: Що з опаленням мистецького факультету? Не повториться ситуація минулого року?

Карабут А.А.: Кожного літа проводиться комплекс заходів по підготовці до опалювального сезону. Включимо факультет, якщо є пориви – латаємо. Будівля орендована, коштів немає вкладати (взагалі це є нецільове використання коштів). Орендодавець не реагує. Максимум що можу – знову написати листа.

Горська О.О.: Чи буде облаштовуватись банкетний зал у їдальні № 1?

Карабут А.А.: Не планується. Тільки ремонт варочної зали.

2. ПОСТАНОВИЛИ:

Інформацію прийняти до відома.

Проголосували – одноголосно «за».

3. СЛУХАЛИ: проректора з навчальної роботи Є.О. Клоца про перспективи забезпечення ставками науково-педагогічних працівників згідно Колективного договору та зміни в структурі кафедр і факультетів.

Проректор наголосив, що комерційні студенти на помісячній оплаті – постійні боржники (індикативна оплата). Європейські вузи забирають наших випускників, середніх студентів, які ідуть в регіональні вузи.

Ознайомив присутніх з ключовими питаннями Міжнародної конференції «Забезпечення якості освіти в Україні» (11-12 червня 2019 року), на якій були присутні керівники закладів вищої освіти України.

Жваво обговорювалась якість надання освітніх послуг в закладах вищої освіти України, реалізація освітніх програм, робота акредитаційних агенцій. Зазначив: фінансування на науку у 2019-2020 навчальному році регіональні вузи не отримають.

Щодо вступної кампанії: протягом 2-3 років всі магістерські програми передбачають при здачі ЗНО англійської мови рівень В-2 (чітко прописано у вимогах). По університету провели аналіз: коли збільшили термін вивчення англійської мови, студенти збільшили рівень знань. Рекомендується збільшити термін вивчення іноземної мови та видачу сертифікату В-2 по закінченню курсу.

Треба змінити систему обрання вибіркових дисциплін, забезпечити онлайн-вибиранням. Нормативні дисципліни не повинні входити у склад вибіркових дисциплін. Буде створена робоча група, розроблене положення про вибіркові дисципліни. Соціально-гуманітарний блок повинен бути у кожній програмі (базові предмети). Необхідно розробити наукову документацію. Викладач повинен відповідати дисципліні фахово.

Будемо розробляти «Положення про оцінювання здобувачем вищої освіти освітніх послуг». Сформована робоча група, розпочне роботу в серпні. Анкетування студентів передбачає питання: чи цікавий їм курс?, внесене питання про надання хабара викладачу. Низькі показники якості викладання є підставою переривання контракту з викладачем. Інформація доступна лише викладачу, завідувачу кафедри, проректору, ректору. Основна вимога проведення тестів – добровільна згода викладача.

Попередня інформація щодо розподілу ставок викладачів: по більшості кафедр зменшилась кількість ставок, бо прогнозується зменшення кількості студентів рівня «бакалавр». Ставки корегуватимуться у серпні. Проблема деяких кафедр – у лютому закінчується контракт у деяких викладачів і зменшується кількість ставок на кафедрі. Кафедри повинні зберегти контингент науково-педагогічних працівників. Повинен працювати рейтинг, який впливатиме на розподіл ставок.

Ознайомив присутніх з попереднім розподілом ставок по кафедрам університету.

Зауважив: положення про дострокову здачу сесії, індивідуального плану навчання – не буде. Магістратура матиме два навчальних дні на тиждень. Для дострокової здачі сесії студент має набрати попередньо не менше 60 балів.

Краснощок І.П.: Для чого об’єднувати групи? Студенти з різним рівнем балів, треба диференційовано роз’яснювати. Це впливає на якість засвоєння матеріалу.

Клоц Є.О.: Кафедра може виходити з пропозиціями наповнення груп. Викладач несе відповідальність за якість освітнього процесу та персональну відповідальність за якість кінцевого результату.

3. ПОСТАНОВИЛИ:

Інформацію прийняти до відома, довести до членів профспілки у підрозділах.

Проголосували – одноголосно «за».

4. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про надання матеріальної допомоги.

Член профспілки, доцент кафедри всесвітньої історії О.М. Марченко звернувся до профкому з проханням про надання матеріальної допомоги у зв’язку із проведенням його дружині важкої, складної, коштовної операції. Відповідна медична довідка надається.

Пропозиція: Надати матеріальну допомогу у розмірі 2000 грн.

Пропозицію підтримали одноголосно.

4. ПОСТАНОВИЛИ:

Надати матеріальну допомогу у розмірі 2000 грн. члену профспілки Марченко О.М. у зв’язку з проведенням його дружині складної, коштовної операції. Відповідна медична довідка надається.

Проголосували – одноголосно «за».