Упродовж 2020 року було проведено дев’ять засідань профспілкового комітету викладачів та співробітників ЦДПУ ім. В. Винниченка. На засідання запрошувалися представники адміністрації університету: проректор із науково-педагогічної роботи Є. О. Клоц, головний бухгалтер А. Л. Ватульова, проректор з адміністративно-господарської роботи А. А. Карабут, начальник відділу кадрів С. Є. Полудень, в.о. ректора О. А. Семенюк.

Упродовж року члени профкому перш за все звертали увагу на виконання Колективного договору. Так, на засіданні, яке проводилося в листопаді розглядалися питання про нормування праці науково-педагогічних працівників відповідно до Колективного договору та дотримання Колективного договору щодо нарахування та виплат надбавок, доплат і премій (Протокол № 7 від 11.11.2020). Про планування ремонтних робіт та заходів з охорони праці піднімалося питання на травневому засіданні профкому (Протокол № 4 від 24.06.2020), а результати проведення поточного ремонту, забезпечення температурного режиму та освітлення в університеті, готовність університету до роботи в зимовий період були проаналізовані на засіданні в листопаді (Протокол № 7 від 11.11.2020). Питання необхідності внесення змін до Колективного договору у зв’язку з оновленням підходів до визначення механізму розрахунку ставок для науково-педагогічних працівників та інших категорій працівників університету обговорювалося на травневому засіданні (Протокол № 3 від 20.05.2020).

Членів профкому постійно інформувала головний бухгалтер університету А. Л. Ватульова щодо підвищення посадових окладів з 01.09.2020 р. (Протокол № 6 від 23.09.2020) та з 01.01.2021 р. (Протокол № 9 від 27.01.2021) та особливостей нарахування заробітної плати. У червні – доповідала про виплати відпускних та матеріальної допомоги на оздоровлення (Протокол № 4 від 24.06.2020), у грудні – про планування кошторису університету на 2021 рік та розрахунок ставок для науково-педагогічних працівників на 2021–2022 н.р. (Протокол № 8 від 23.12.2020) та інше. Профспілковий комітет постійно контролював проведення виплат зарплат у період карантинних обмежень і пов’язаною з цим необхідністю виконання робіт дистанційно.

На засіданнях профкому заслуховувалися питання про технічну підготовку та програмне забезпечення дистанційного навчання в університеті (Протокол № 7 від 11.11.2020) та особливості вступної кампанії 2021 року, які вимагають підвищеної уваги до проведення профорієнтаційної роботи в університеті (Протокол № 8 від 23.12.2020), необхідності прийняття Положень про організацію дистанційного навчання та дистанційного проведення практик (Протокол № 7 від 11.11.2020), унесення змін до Положення про рейтинг науково-педагогічних працівників (Протокол № 8 від 23.12.2020).

Також на засіданнях профкому розглядалися різні конфлікті ситуації, які виникали між членами колективу та адміністрацією вишу. Наприклад, у липні окреме засідання профкому було присвячене розгляду клопотання адміністрації про надання згоди, у зв’язку з об’єднанням кафедр, на розірвання контрактів із завідувачами кафедри музичного мистецтва й хореографії та вокально-хорових дисциплін і методики музичного виховання (Протокол № 5 від 01.06.2020). Профспілковий комітет прийняв рішення про відмову в наданні згоді на дострокове розірвання контрактів із завідувачами кафедр та необхідності повернення до його розгляду після завершення вступної кампанії. Також профком клопотав перед адміністрацією про створення належних умов для переїзду мистецького факультету та подальшого забезпечення якісного освітнього процесу на факультеті.

У вересні (Протокол № 6 від 23.09.2020) за розглядом скарги членів профспілки кафедри теорії й методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності профком звернувся до адміністрації з клопотанням про сприяння у вирішенні конфліктної ситуації спричиненої зняттям із навчальних планів окремих дисциплін кафедри та залежно від цього недостатнім навчальним навантаженням викладачів, порушенням термінів розподілу навчального навантаження. На жаль, конфлікт був вирішений лише частково.

Грудневе засідання профкому (Протокол № 8 від 23.12.2020) розглянуло звернення членів профспілки бібліотеки про незаконне зняття обов’язкової надбавки за особливі умови праці. Звернення профкому для роз’яснення підстав незаконності зняття надбавки до адміністрації не дало ствердної відповіді, тому це питання було передано до розгляду юрисконсульта обкому профспілки.

Профком університету звертав увагу на дотримання санітарно-гігієнічних умов праці в університеті. Цьому питанню було присвячено три засідання. Так, у червні (Протокол № 4 від 24.06.2020) проректор з адміністративно-господарської роботи А. А. Карабут ознайомив із перспективами робіт, пов’язаними з перевезенням мистецького факультету, та вказав на неможливість у зв’язку з цим проведення інших видів ремонтних робіт. У листопаді (Протокол № 7 від 11.11.2020) заслухали інформацію про готовність університету до роботи в зимовий період та забезпечення температурного режиму, але у зв’язку з карантином та організацією дистанційного навчання в корпусах № 1 та № 4 було запроваджено режим економії на опаленні. Тому на грудневому засіданні (Протокол № 8 від 23.12.2020) заслухали інформацію про економію коштів за комунальні оплати в період проведення дистанційного навчання, що позитивно вплинуло на поповнення бюджету університету.

Члени профкому звертали увагу на питання оздоровлення профспілчан університету. На першому засіданні (Протокол № 1 від 04.03.2020) профком затвердив перелік та вартість оздоровчих процедур в університетському санаторії-профілакторії «Юність» та встановив 30% компенсацію на оздоровлення членам профспілки. Незважаючи на карантині обмеження, профкомом було організовано літнє оздоровлення на Азовському узбережжі (база «Каравела», смт Кирилівка, Запорізька область). Цією пропозицією скористалися 20 членів профспілки та членів їхніх сімей, яким була компенсована частина вартості путівок в обсязі 600 грн. на особу (Протокол № 4 від 24.06.2020). Також профкомом для восьми членів профспілки та їхнім неповнолітнім дітям була компенсована частина вартості путівок, придбаних самостійно, у сумі 500 грн. та 600 грн. на одну особу. Загальна сума компенсації склала 7650 грн.

Профкомом були організовані дві осінні екскурсії в с. Онуфріївка (Онуфріївський парк, кінний завод №175, страусова ферма), у с. Веселі Боковеньки (дендрологічний парк «Веселі Боковеньки» та страусова ферма с. Гурівка), на яких побувало 28 осіб. Рішенням профкому (Протокол № 6 від 23.09.2020) вартість екскурсій для членів профспілки та їхніх неповнолітніх дітей була компенсована в межах 30% вартості, загальною сумою 1900 грн.

На засіданнях профкому впродовж року пропонувалося всім бажаючим викладачам, співробітникам університету, членам їхніх родин отримати пільгові квитки на театральні вистави та концерти. Вартість квитків компенсувалась у 10% і складала суми від 10 до 60 грн. Такими пільгами скористалися 46 членів профспілки. Загальна сума компенсації вартості квитків склала 890 грн. На листопадовому засіданні профкому (Протокол № 7 від 11.11.2020) було прийнято рішення про компенсацію вартості квитків на новорічні вистави для неповнолітніх дітей членів профспілки у 50%, для батьків – 30%. Цими пільгами скористалися 28 осіб, перераховано профкомом було більш ніж 1000 грн.

Профком активно проводив роботу з пенсіонерами та ветеранами університету та підтримував постійний тісний зв’язок із радою ветеранів на чолі з доктором педагогічних наук, професором С. Г. Мельничуком та Академією ветеранів «Аве, Салюс», якою керує член профкому, голова комісії турботи та милосердя, доцент В. І. Владимирова. На засіданнях профкому постійно наголошувалося, щоби представники профспілки на факультетах та в підрозділах не залишали ветеранів без своєї турботи, регулярно їм телефонували, з’ясовували їхні проблемні питання та допомагали в їх розв’язанні. Дев’ять пенсіонерів, які були в минулому членами профспілки, отримали за заявами матеріальну допомогу на суму 6650 грн. Крім того, вісім осіб, прирівняних до учасників Другої світової війни, що не працюють, до Дня Перемоги рішенням профкому (Протокол № 2 від 30.04.2020) була виділена допомога обсягом у 250 грн. на особу.

На засіданнях профкому розглядалися питання надання матеріальної допомоги членам профспілки на стаціонарне та амбулаторне лікування (до 10 та більше днів), проходження медичного обстеження чи оздоровлення, святкування ювілейних дат, на поховання та інші випадки. Найбільші суми були виплачені членам профспілки та членам їхніх сімей, хто в цей період проходив важке довготривале лікування від COVID-19 та пневмонії, спричинені цим вірусом. Така одноразова допомога була виплачена 21 особі, становила від 1500 до 2000 грн. і склала загальною сумою 31500 грн. Також 20500 грн. було виплачено у зв’язку з важкими випадками оперативного втручання 16 членам профспілки та членам їхніх сімей у сумах від 1000 до 1500 грн. Усього матеріальні допомоги відповідно до Положення та за окремим рішенням профкому отримали 152 особи загальною сумою 117700 грн.

Профком, хоча й опосередковано, але і далі співпрацює з 3-м полком спецпризначення імені Ярослава Хороброго. До Дня захисників України профком виділив кошти для виготовлення в нашій їдальні № 2 виробів із тіста – пирогів на суму 1848 грн. (Протокол № 6 від 23.09.2020), якими привітали бійців. Також виділили 2000 грн. В. В. Яровій – голові профкому первинної профспілкової організації Голованівського ПТУ № 38 у зв’язку з пожежею (Протокол № 5 від 01.07.2020).