Порядок денний:

1. Про розподіл ставок та навчального навантаження.

2. Про проведення звітних зборів на факультетах і у підрозділах.

3. Про компенсацію за самостійно придбані путівки.

4. Про організацію екскурсій.

5. Різне.

Рішення вересень 2018 рік

ПРИСУТНІ: 27 членів профкому, проректор з навчальної роботи Є.О. Клоц.

1. СЛУХАЛИ: про розподіл ставок та навчального навантаження.

Голови профбюро факультетів обговорили проблеми, які виникли при розподілі ставок та навчального навантаження.

Нестеренко Т.А., факультет філології та журналістики: зауважила про скрутну ситуацію на трьох кафедрах факультету. На кафедрі української мови загалом ситуація задовільна. 0,9 ставки на рік у кожного, нерівномірно у тих, хто викладає у магістрів. Конкурс на дві ставки. У Крижанівської – погодинна оплата. На кафедрі журналістики цього року відбудеться акредитація. Фахівцям-практикам віддали 0,25 ставки. У цілому викладачі мають невелике навантаження. У зав. кафедри – ставка, у трьох осіб – 0,8, ще у трьох – 0,75. Все у резерві. У картці – лекційні, практичні, екзамени, все інше зведене до мінімуму. На кафедрі української літератури проблеми. Михида – 0,4 ставки, Таран – 0,15. Тепер у нього зняли групу, на такий розподіл він не згоден. Перцова (за конкурсом) – 0,75 ставки. На рік 0,96 на кожного викладача. На кафедрі лінгводидактики та іноземних мов ситуація нормальна.

Лелека Т.О., факультет іноземних мов: На кафедрі німецької мови всі мають вище ставки, на кафедрі перекладу ставки є. На кафедрі англійської мови 17 ставок на 19 викладачів. З ними поділилась кафедра перекладу.

Марченко О.М., факультет історії та права: У зв’язку з магістратурою години розподілені на два семестри – перший – 1,1 ставки, другий – 0,75. Різна кількість годин. Сказати, чи мають ставку викладачі протягом року – важко. По кафедрам історії України та всесвітньої історії у викладачів приблизно ставка. Правознавчі кафедри набрали багато бакалаврів, магістрів, аспірантів. Штатні працівники забезпечені ставками, взяті сумісники для забезпечення магістрів. На кафедрі філософії та політології 9 штатних працівників, два сумісники – забезпечені ставками. Відкрита магістратура. В цілому всі забезпечені.

Калініченко Н.А., природничо-географічний факультет: На факультеті задовільна ситуація, кожен викладач має ставку. Створено нову кафедру природничих наук (два професори). Набрали достатню кількість абітурієнтів. Претензій від викладачів немає.

Говор Л.С., мистецький факультет: Магістри дали дві додаткові ставки. На кафедрі вокально-хорових дисциплін ніхто не має повної ставки. На 11 осіб 8,6 ставки. Хореографічних дисциплін – на 11 осіб 9 ставок. Кафедра художньо-образотворчого мистецтва цього року набрали дві групи. У межах запропонованих ставок всі викладачі мають ставку. Проблем немає.

Бабенко А.Л., факультет фізичного виховання: На факультеті всі викладачі забезпечені ставками.

Фізико-математичний факультет: На кафедрах математики та інформатики у всіх є по ставці. Єдина проблема – багато зайвих годин. З кафедр фізики та технологічної освіти інформацій немає.

Горська О.О., психолого-педагогічний факультет: На кафедрі практичної психології 8 осіб мають по ставці, 3 – по 0,6 (не захищені). На кафедрі методики дошкільної та початкової освіти – кандидати, доценти мають по ставці, Вдовиченко, Демченко – по 0,8, Єлдінова, Федотова – по 0,9. На кафедрах педагогіки дошкільної та початкової освіти і корекційної освіти ставки будуть. На кафедрі соціальної роботи всі мають по ставці, Омеляненко – 0,4. Конфліктних ситуацій немає.

Клоц Є.О.: Довів до відома присутніх: магістри другого року навчання з 1 січня не є студентами. Що це для нас означає? Це мінус 90 ставок. Оголосив кількість ставок по випускним кафедрам на рік. По багатьом кафедрам зменшилась кількість навантаження. Зменшилась кількість ставок згідно контингенту студентів. Фінансування по загальному фонду буде припинено. Прийнято рішення надати випусковим кафедрам сумарну кількість годин, а кафедри самі розподілять ставки по магістрам. Зараз формуються картки навантаження. Вирішили не чекати спецфонд, щоб забезпечити коштами на перший семестр.

ПИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ:

Рибальченко В.К.: Погодинна оплата нараховується із загальної кількості ставок?

Клоц Є.О.: Якщо викладачам не вистачає ставок і на кафедрі працює адміністратор, ректор виділяє 0,4 ставки. Але більше ставки ніхто не отримує. Погодинна оплата – у межах ставок, виділених на кафедру.

Садовий М.І.: Треба кардинально змінити ставлення всіх структурних підрозділів університету до набору абітурієнтів: максимально прив’язати викладача до абітурієнта. Пропозиції: звернутись до губернатора – Олександрійське педучилище фінансується з обласного бюджету, тому ми повинні забрати до нас його випускників. Треба висловити претензії до Міністерства освіти з приводу правил вступної кампанії. Запропонувати адміністрації університету створити нову концепцію вступної кампанії.

Пропозиція: підтримати пропозиції.

Проголосували: «за» 26, «проти» нема, «утримались» 1.

Говор Л.С.: Ректорат повідомив: до 1 жовтня ми повинні звільнити приміщення факультету. Умови, які пропонуються, неприйнятні: факультет розпорошується по різним корпусам, інструменти немає де зберігати, роялі не можна перенести. Треба один загальний поверх для збереження інструментів. Класів не вистачить. Дві кафедри (10 і 11 осіб). Заняття у другу зміну навіть не спасають ситуацію. Бібліотека має два поверхи, окремі приміщення, – нам відмовили.

Клоц Є.О.: Наголосив: це проблема університету, іншого виходу немає. Питання стоїть: не можемо утримувати оренду корпусу (нецільове використання коштів). Платимо орендну плату з коштів спецфонду. Вчена рада проголосувала. Далі протягом місяця треба вирішити, куди розмістити факультет, щоб забезпечити навчальний процес. П’ятиповерховий корпус максимально розвантажений у другій половині дня. Інші корпуси: педфак працює у дві зміни, крупні приміщення; 7-поверховий корпус будувався під лабораторії. Вивчається питання стосовно 5-поверхового корпусу та бібліотеки (роялі). Хореографам Коротков виділяє місце у «Проліску» тимчасово. Офіційно студенти мають навчатись у наших корпусах. Треба забирати їх на факультет фізичного виховання. Художники залишаються у гуртожитку. Чи можна там забезпечити навчальний процес? Ліцей дає нам до 100 абітурієнтів кожного року, також там працюють наші викладачі. Ліцей зробив ремонт, платять комунальні видатки.

Пономаренко Л.В.: Запропонуйте варіанти, знайдіть компроміс.

Клоц Є.О.: Згідно Ліцензійних умов є бібліотека, яка повинна розташовуватись в окремому корпусі. Без неї не може бути магістратури. Наша основна мета – зберегти контингент студентів.

1. ПОСТАНОВИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома.

2. Запропонувати ректорату надати пропозиції щодо переїзду мистецького факультету.

3. Запропонувати адміністрації університету створити нову концепцію вступної кампанії.

Проголосували – одноголосно «за».

2. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про проведення звітних зборів на факультетах й у підрозділах.

У нас немає двох голів профбюро: фізико-математичного факультету і АГЧ. Довибори. Провести збори до кінця вересня: на фізико-математичному факультеті 19.09.2018 р., в АГЧ 24.09.2018 р. Звітні збори на факультетах і у підрозділах провести у жовтні. Профоргам кафедр надати інформацію, де змінились профорги. Вони повинні підписати картки навантаження.

2. ПОСТАНОВИЛИ:

1. Інформацію прийняти до відома.

2. Провести звітні збори на факультетах і у підрозділах у вересні – жовтні 2018 року.

Проголосували – одноголосно «за».

3. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про компенсацію за самостійно придбані путівки.

Наголосила про вимоги: до заяв додається квитанція (путівка), де вказано прізвище і вартість путівки. Протягом вересня (до 30.09.2018 р.) приймаються заяви. Підрахуємо кількість. У жовтні визначимо суму компенсації.

3. ПОСТАНОВИЛИ:

Інформацію прийняти до відома та розповсюдити у підрозділах.

Проголосували – одноголосно «за».

4. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про організацію екскурсій для членів профспілки університету.

Пропозиції щодо осінніх екскурсій:

6 жовтня – м. Черкаси (оглядова екскурсія, краєзнавчий музей, зоопарк). Вартість 220 грн. (у вартість входить: проїзд, страхування, екскурсії та вхідні квитки).

13-15 жовтня – м. Чернігів (Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Борисоглібський собор, Спасо-Преображенський собор, Колегіум, Єлецький монастир, Антонієві печери);

м. Сосниця (літературно-меморіальний музей О.П. Довженка;

м. Новгород-Сіверський (оглядова екскурсія, музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім», Спасо-Преображенський монастир);

м. Батурин (Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»: палацово-парковий ансамбль К. Розумовського, Будинок генерального судді В. Кочубея, Цитадель Батуринської фортеці, Гетьманський будинок).

Вартість 1500 грн. (у вартість входить: проїзд, страхування, проживання, два сніданки, усі екскурсії та вхідні квитки).

Заявки та кошти в сумі половини вартості надати в профком до 20 вересня. Решту коштів до 4 жовтня.

Компенсація профкому становитиме 30 % (Черкаси) та 365 грн. для триденної екскурсії (Чернігів). Вартість вказана з урахуванням компенсацій.

4. ПОСТАНОВИЛИ:

1. Затвердити графік проведення осінніх екскурсій .

2. Встановити вартість екскурсій та компенсацію профспілки у розмірі 90 грн. (одноденна) та 365 грн. (за три дні) для членів профспілки та їх неповнолітніх дітей.

3. Інформацію прийняти до відома та розповсюдити у підрозділах.

Проголосували – одноголосно «за».

5. СЛУХАЛИ: голову профкому Л.В. Пономаренко про інформацію із серії «різне» та надання матеріальної допомоги.

Член профспілки, інженер з охорони праці Л.О. Василенко звернулась до профкому з проханням про надання матеріальної допомоги у зв’язку із онкозахворюванням та проведенням операції. Відповідна медична довідка надається.

Пропозиція:

Надати матеріальну допомогу у розмірі 1 500 грн.

Пропозицію підтримали одноголосно.

Член профспілки, диспетчер факультету історії та права О.І. Гребенюк звернулась до профкому з проханням про надання матеріальної допомоги у зв’язку з довготривалим лікуванням. Відповідна медична довідка надається.

Пропозиція:

Надати матеріальну допомогу у розмірі 1 500 грн.

Пропозицію підтримали одноголосно.

Голова громадської організації «Університет третього віку» звернулась з проханням підтримати заявку на грант у голосуванні про фінансування з міського бюджету.

Пропозиція: підтримати. Реквізити голосування розповсюдити у підрозділах.

«Вересневі самоцвіти»: профком приймає замовлення на квитки на спектаклі.

Виділення коштів на проведення Дня фізкультури і спорту.

Пропозиція:

Виділити кошти у розмірі 1500 грн.

Пропозицію підтримали одноголосно.

5. ПОСТАНОВИЛИ :

1. Надати матеріальну допомогу у розмірі 1500 грн. члену профспілки Л.О. Василенко у зв’язку з тяжким захворюванням. Відповідна медична довідка надається.

2. Надати матеріальну допомогу у розмірі 1500 грн. члену профспілки О.І. Гребенюк у зв’язку з довготривалим лікуванням. Відповідна медична довідка надається.

3. Виділити кошти у розмірі 1500 грн. для проведення Дня фізкультури і спорту.

Проголосували – одноголосно «за».