• вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Психологічна служба

25 листопада 2023 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Що таке осіння тривожність і як із нею впоратися

Осіння тривога — це схильність людей страждати від неспокою і поганого настрою в осінні місяці. Вона може проявлятися у вигляді поганого настрою, депресії, занепокоєння, дратівливості, млявості, сонливості, втоми та втрати інтересу до повсякденної діяльності.

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

З метою підвищення обізнаності щодо проблем психічного здоров'я щороку, починаючи з 1992 року, 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Як прийняти правильне рішення у складній ситуації

Протягом свого свідомого життя кожна людина приймає безліч рішень. Вона щодня стоїть перед вибором, як правильно вчинити в певній ситуації, що купити в магазині, куди піти навчатися або працювати, що одягнути на відповідальний захід, як розподілити свої фінанси тощо. Найчастіше прийняття рішення супроводжується стресом, який, як відомо, негативно впливає на нашу психіку. Як ухвалити рішення, щоб звести негативні наслідки до мінімуму?

Чим довше ми зволікаємо, не знаючи, як прийняти правильне рішення, тим більше негативних емоцій ми відчуваємо. Це сприяє швидкій втраті здатності правильно і швидко підібрати потрібний варіант рішення.

Добре, звичайно, думати про минуле і аналізувати свої вже вчинені дії. Але коли ми, скажімо, тиждень займаємо свої думки тільки одним питанням, яке пов'язане з прийняттям відповідального рішення, це йде нам не на користь, а на шкоду. Чим довше ми розмірковуємо, тим більше варіантів вирішення того чи іншого питання виникає в голові. Якщо кожен їх цих варіантів непоганий, ми перестаємо сприймати завдання адекватно, оскільки перебуваємо у невизначеному стані, який не дозволяє тверезо дивитися на речі.

Психологи розробили ряд правил, які дозволять полегшити процес прийняття вірного рішення незалежно відзмісту питання.

Позитивне мислення – щасливе життя

Позитивне мислення – це могутня сила, яка відіграє важливу роль у формуванні життя.

Сенс такого мислення полягає у психологічному прийомі, при якому в голові формуються думки, слова та образи, що сприяють особистісному розвитку й успіху. Всім, що відбувається на підсвідомому рівні, можна усвідомлено керувати. Це мислення, спрямоване на досягнення позитивного результату.

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись