Протягом свого свідомого життя кожна людина приймає безліч рішень. Вона щодня стоїть перед вибором, як правильно вчинити в певній ситуації, що купити в магазині, куди піти навчатися або працювати, що одягнути на відповідальний захід, як розподілити свої фінанси тощо. Найчастіше прийняття рішення супроводжується стресом, який, як відомо, негативно впливає на нашу психіку. Як ухвалити рішення, щоб звести негативні наслідки до мінімуму?

Чим довше ми зволікаємо, не знаючи, як прийняти правильне рішення, тим більше негативних емоцій ми відчуваємо. Це сприяє швидкій втраті здатності правильно і швидко підібрати потрібний варіант рішення.

Добре, звичайно, думати про минуле і аналізувати свої вже вчинені дії. Але коли ми, скажімо, тиждень займаємо свої думки тільки одним питанням, яке пов'язане з прийняттям відповідального рішення, це йде нам не на користь, а на шкоду. Чим довше ми розмірковуємо, тим більше варіантів вирішення того чи іншого питання виникає в голові. Якщо кожен їх цих варіантів непоганий, ми перестаємо сприймати завдання адекватно, оскільки перебуваємо у невизначеному стані, який не дозволяє тверезо дивитися на речі.

Психологи розробили ряд правил, які дозволять полегшити процес прийняття вірного рішення незалежно відзмісту питання.

Позитивне мислення – це могутня сила, яка відіграє важливу роль у формуванні життя.

Сенс такого мислення полягає у психологічному прийомі, при якому в голові формуються думки, слова та образи, що сприяють особистісному розвитку й успіху. Всім, що відбувається на підсвідомому рівні, можна усвідомлено керувати. Це мислення, спрямоване на досягнення позитивного результату.

Шановні студенти, викладачі та співробітники університету!

Психологічна служба ЦДПУ імені В. Винниченка розпочинає реєстрацію на психологічні тренінги, які допоможуть вам навчитися розуміти себе і свої переживання та сформувати навички саморегуляції; сформувати навички ефективного спілкування; навчитись уникати конфліктів та «правильно» виходити з них; знаходити вихід з проблемних ситуацій, кризових станів; позбутися тривоги, покращити взаємостосунки з оточуючими.

Карантин закінчився!!!
Як ввійти у робочий ритм і при цьому не відчувати психологічного дискомфорту?
Отож, декілька практичних порад:

Ставлення студента до свого навчання у ВНЗ найбільше залежить від чинників вибору професії (спеціальності) і ставлення до самого процесу навчання. Позитивною мотивацією професійного вибору студента є такі його прояви: