Клуб веселих та кмітливих

Клуб веселих та кмітливих – особлива сторінка життя (існування) студентства. Це дійство не тільки сприяє виправленню недоліків суспільства засобами гумору, але й дає поштовх до активізації життя у виші, розкриттю талантів, створенню позитивної енергетики тощо.

Починаючи із 60-х років ХХ століття ця гра почала завойовувати прихильників, входити до «культурно-самодіяльних» заходів інститутів і університетів. Навіть після зникнення КВК з екранів телебачення на початку 70-х (що стало одним із маркерів початку «застою»), в Кіровоградському (тоді) державному педагогічному інституті КВК залишився у своєрідному варіанті професійно-спрямованого гумору. Так, наприклад, на філологічному факультеті у 70-80-ті роки завжди популярними були змагання КВКЛ (лінгвістичного), на який збиралися викладачі і студенти всього інституту.

к11

сканирование0002 чб

Традиція змагань команд веселих та кмітливих із мовознавчим «ухилом» продовжується і сьогодні

IMG 4620

l6kk I E2Cs

tWXbbeUXFXM

Із відродженням КВК наприкінці 80-х як символа перебудови дало поштовх до нового розвитку цієї складової студентської культури. У період кінця ХХ – початку ХІХ століть команди КВК з’являлися практично на всіх факультетах, але найбільш популярними й цікавими були «Філфак КДПУ», «Скіф», «Маленький Париж», «Гольфстрім»

Однією з перших легендарних команд університету, яка стала відомою далеко за межами вишу, була команда «СКІФ». Це збірна історичного факультету, яка існувала надзвичайно довго, адже, коли її учасники закінчували навчання, на їх місце приходили нові, молоді «історики». За «СКІФ» грали В.Мурований, А.Рабінович, А.Гора, В.Бірзул, Ю.Смірнов, А.Сніховський, Ю.Ілючек та інші. Останнім капітаном команди був Ігор Гапченко, більше відомий, як Гапа, зараз він є одним із топових стендап коміків Кропивницького.

Із набуттям незалежності, Україна стала бажати якогось нового формату гумористичних змагань. На першому «незалежному» чемпіонаті КВК в Луцьку у 1991 році була присутня команда СКІФ (збірна).

Пізніше було організовано «Лігу Сміху». У цьому контексті КВК ЦДПУ також готує нові і нові гумористичні конкурси для свої студентів. Адже, як показує історія КВК університету, хоча в ньому і немає «факультету шоу-бізенсу», та все ж з нашого закладу, окрім успішних вчителів, викладачів та науковців, можуть випускатись і справжні зірки. Так, свої перші гумористичні кроки в командах університету зробили такі відомі тепер постаті, як Антон Лірник та Ігор Бірча. Тоді вони виступали у складі команд «Скіф», «Гольфстрім». Зараз Антон Лірник це відомий український шоумен, сценарист, телевізійний ведучий, музикант, член журі «Ліги Сміху», режисер та продюсер. А Ігор Бірча має власний комедійний телесеріал «Віталька», де грає головну роль незвичного простака.

Найбільш активним факультетом в аспекті організації та проведення різноманітних ігор КВК та ГумШоу був і є факультет філології та журналістики. Одним із відомих коміків філфаку був Юрій Тушевський, який розпочав свій шлях у світі гумору з команди «Смайл», пізніше – «Гарем», «Джентельмени удачі», «Форс Мажор». Команди представляли університет на іграх в Полтаві, Тернополі та в Рівно. А далі – у складі збірної університетів міста. Пізніше Юрій разом з друзями сформував команду «Маленький Париж», яка протягом довгого часу була найпопулярнішою у місті.

Більшість команд філологічного факультету були «фемінними», що й не дивно.Провокативною, яскравою та дуже жіночою була команда філфаку «Ціпоньки» (Ольга Галушка, Наталя Шевченко та Аліна Олексієнко). Злиття краси, вокалу та сарказму завойовували серця публіки.

Ще одна команда - «Моя принцеса». У її складі виступали такі студенти, як Валерія Куделя, Дар’я Рогова, Ксенія Воробйова, Артур Периханян, Ігор Левченко, Катерина Рисленко, Анна Єрьоміна (факультет іноземних мов), Лілія Бондаренко (природничо-географічний факультет).

 

4d3889e0cbfa5e2a3d2a11ff4463440a fullКоманда здобувала перемогу, захищаючи честь університету в Уманській та Полтавській лігах. А капітан команди, Олександра Крикун,  двічі вигравала у телешоу "Розсміши коміка", й зараз займається стендапом. У 2015 році стала відкриттям Всеукраїнського стендап фестивалю «OFest», а у 2016 отримала перемогу у номінації «Найкращий жіночий стендап». Зараз Олександра їздить зі своїми монологами Україною, виступала у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі. Крім того, якщо ми вже згадали і за стендап, то педагогічний університет «виховав» ще таких стендап-коміків, як Ярослав Ярошевський та Олександра Гонтар.

612dafb1 fce9 4005 a1a0 ea30848eb650

maxresdefault

В університеті є традиційний «Кубок ректора КВК» і найчастіше його переможцями ставали команди філологічного та історичного факультетів.

Як говорив Фазиль Іскандер: «Щоб розвинути почуття гумору, треба дійти до крайнього песимізму, заглянути в темну безодню, переконатися в тому, що там нічого немає, і потихеньку повертатися назад. Слід, залишений цим зворотним шляхом, і буде справжнім гумором». Дуже важливо, що для багатьох розуміння цієї істини прийшло через клуби КВК нашого університету. Чекаємо на нових героїв КВК!!!