pedfak_logo

Факультет педагогіки, психології та мистецтв

Методологічний семінар “Соціалізаційний контекст формування соціальної відповідальності особистості”

На кафедрі педагогіки та спеціальної освіти 18 квітня 2024 року відбувся методологічний семінар. Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Ляшенко Ростислав Олександрович представив результати дослідження актуальних питань науково-педагогічного пошуку на тему: “Соціалізаційний контекст формування соціальної відповідальності особистості”. Доповідачем було проаналізовано наукові теоретичні підходи до визначення змісту та структури соціальної відповідальності, обґрунтовано її взаємозв’язок з процесами соціалізації та розвитком особистості, її самосвідомості.

Особливу увагу було зосереджено на практичній стороні залучення особистості до різних видів діяльності в процесі її соціального розвитку і виховання з метою засвоєння соціального досвіду та вибудовування ціннісно-смислових орієнтирів. Аргументовано, що активна участь особистості у тих видах діяльності, що формують соціальну відповідальність, надає можливість поглибити розуміння особливостей міжособистісної взаємодії, її ролі та результатів в соціумі, сприяє формуванню соціальних навичок, необхідних для успішної адаптації людини у суспільстві та його розвитку. Доповідь завершилася відповіддю на питання, активним обговоренням та окресленням перспектив наступних досліджень в руслі представленої тематики.

Підготував Ляшенко Р.О.