АСПЕКТИ МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ МОДЕЛЮВАННЯ І ПРОГНОЗУВАННЯ СТАНУ ДОВКІЛЛЯ НА ПОДІЛЛІ

УДК 51-76+378.14

СЕМЕРНЯ Оксана Миколаївна

доктор педагогічних наук, доцент,

доцент кафедри екології

Кам’янець-Подільського національного університету

імені Івана Огієнка

ORCID ID 0000-0003-2443-093X

e-mail: semerniaoksana@gmail.com

Постановка та обґрунтування актуальності проблеми. У сучасних умовах переходу України до нової реформованої країни європейських стандартів актуальним постає питання впливів стану довкілля на економічні важелі розвитку нашої держави. Методами математичного та імітаційного моделювання стану довкілля можна вивчати вплив екологічних систем на довкілля. На основі побудованих моделей реалізувати прогнозування покращення довкілля від потенційно небезпечних об’єктів та впливати на екологічну безпеку в Україні.