НАВЧАННЯ СУЧАСНИХ МЕТОДІВ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ СТУДЕНТІВ ІНФОРМАТИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Кузьмін Анатолій

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Кузьміна Наталія

Одним з напрямів навчання сучасних методів комп’ютерного моделювання студентів інформатичних спеціальностей та прикладної математики є розгляд таких оптимізаційних задач, для яких класичні методи і алгоритми оптимізації неефективні: задачі, в яких цільова функція, екстремальне значення якої треба знайти, має «складний рельєф», тобто велику кількість близько розташованих локальних екстремумів та одночасно кілька глобальних екстремумів; у постановці задачі оптимізації відсутні вимоги гладкості (неперервності та диференційованості), яким повинна задовольняти цільова функція; у постановці задачі оптимізації необов’язково знати аналітичний вигляд цільової функції. Достатньо мати процедуру обчислення самої функції для всіх допустимих значень її аргументів тощо.