ДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФИЗИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СИЛОВИХ ТРАНСФОРМАТОРІВ

УДК 621.315 + 631.1

НАЗАРОВА Ольга Петрівна -

кандидат технічних наук,

доцент кафедри «Вища математика і фізика»

Таврійський державний агротехнологічний університет

orcid.org/0000-0003-0636-4748

e-mail: nazarova777o@gmail.com

РОЖКОВА Олена Павлівна -

старший викладач кафедри «Вища математика і фізика»

Таврійський державний агротехнологічний університет

orcid.org/0000-0003-2393-6090

e-mail: eleropa67@gmail.com

Постановка та обґрунтування актуальності проблеми. Трансформатор є унікальним пристроєм, завдяки якому синусоїдальний струм зайняв чільне місце в електроенергетиці.

Одним з головних завдань експлуатації трансформаторів є контроль режиму їх роботи. При паралельній роботі трансформаторів і змінному графіку їх сумарного навантаження можлива оптимізація кількості працюючих трансформаторів протягом доби. Критерій оптимальності - мінімум втрат активної потужності. Однак, обчислення всіх характеристик досить трудомісткий процес, також не завжди можливо наочно побудувати залежності. Тому моделювання процесів можливо розрахувати в пакеті MathCad, чому створені програмні блоки можна використовувати при написанні курсових і дипломних робіт для магістрантів спеціальності «Електроенергетика‚ електротехніка та електромеханіка».