Використання онлайн-сервісів, математичного пакету Maple та програмування в процесі вивчення рядів Фур’є

Ботузова Юлія

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

(Кіровоград)

Анотація. В статті піднімається проблема доцільності використання нових інформаційних технологій при викладанні математичних дисциплін у вищому навчальному закладі. Розглядаються методичні особливості застосування ІКТ під час вивчення теми «Ряди Фур’є» курсу математичного аналізу в педагогічному університеті. Наводяться приклади розв’язання типових задач на розклад функції в ряд Фур’є. Здійснюється аналіз функціональних можливостей використання онлайн-калькуляторів, математичного пакету Maple та основ програмування при розв’язанні таких задач. Демонструються переваги використання онлайн-сервісів та математичних програмних продуктів при необхідності виконання громіздких обчислень, а також порівнюється якість та швидкість отримання результатів. Підкреслюється важливість застосування нових інформаційних технології під час вивчення усіх основних розділів математичного аналізу як основи для підвищення рівня математичної та професійної підготовки студентів.

Ключові слова: методика викладання, математичний аналіз, онлайн-сервіс, математичний пакет Maple, ряд Фур’є.

Ботузова Юлия

Кировоградский государственный педагогический университет имени Владимира Винниченка

ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ОНЛАЙН-СЕРВИСОВ, МАТЕМАТИЧЕСКОГО ПАКЕТА MAPLE И ПРОГРАММИРОВАНИЯ В ПРОЦЕССЕ ИЗУЧЕНИЯ РЯДОВ ФУРЬЕ

Аннотация. В статье рассматриваются методические особенности использования ИКТ во время изучения темы «Ряды Фурье» курса математического анализа в педагогическом университете. Приводятся примеры решения типичных задач на разложение функции в ряд Фурье. Проводится анализ функциональных возможностей использования онлайн-калькуляторов, математического пакета Maple при решении таких задач.

Ключевые слова: методика преподавания, математический анализ, онлайн-сервис, математический пакет Maple, ряд Фурье.

Yulia Botuzova

The Kirovohrad Volodymyr Vynnychenko State Pedagogical University

THE USE OF ONLINE SERVICES, MATHEMATICAL PACKAGES MAPLE AND PROGRAMMING IN THE STUDY OF FOURIER SERIES

Abstract. The article raised the problem of the feasibility of using new information technologies in teaching mathematical disciplines in higher education. The chapter “Series” in mathematical analysis is the difficult for mastering by students. Therefore there were considered methodological features of the using information technology in the study of the topic "Fourier series". We've included examples of solving common tasks on schedule function in Fourier series. The author analyzes the functionality of the use online calculators, mathematical package Maple and basics of programming in solving these problems. There are demonstrated benefits of the using online services and mathematical software if necessary perform cumbersome calculations, and compares the quality and speed of results. We also say about importance of the use of new information technologies in the study of all the main sections of mathematical analysis as a basis for raising mathematical and training students.

Keywords: teaching methods, mathematical analisys, online service, mathematical package Maple, Fourier series.