Шкільний курс фізики: шляхи осучаснення

Дробін Андрій

Кіровоградський професійний ліцей побутового обслуговування

(Кіровоград)

Анотація. Стаття присвячена критичному аналізу рівня розвитку шкільного курсу фізики української школи, його невідповідність сучасному стану фізичної науки та суспільного замовлення на формування знань учнів з фізики в контексті постіндустріального суспільства. Розглянуто актуальність, доцільність та можливість внесення змін та модернізації змісту шкільного курсу фізики в умовах реформування шкільної фізичної освіти в Україні. У статті також проаналізовано відсутність у навчальному матеріалі з фізики сучасних фундаментальних та прикладних технологій, які визнані у світі присудженням Нобелевських премій з фізики, відсутність у шкільній програмі перспективних технологій ближнього майбутнього, що базуються на фундаментальних фізичних законах та явищах, нових відкриттях і мають війти у зміст шкільного курсу фізики як перспективні.

Ключові слова: шкільний курс фізики, постіндустріальне суспільство, технології ближнього майбутнього, фундаментальні та прикладні технології, Нобелевські лауреати.

Дробин Андрей

Кировоградский профессиональный лицей бытового обслуживания

ШКОЛЬНЫЙ КУРС ФИЗИКИ: ПУТИ ОСОВРЕМЕНИВАНИЯ.

Аннотация. Статья посвящена критическому анализу уровня развития школьного курса физики украинской школы, его несоответствие современному состоянию физической науки и общественному заказу на формирование знаний учащихся по физике в контексте постиндустриального общества. Рассмотрена актуальность, целесообразность и возможность внесения изменений и модернизации содержания школьного курса физики в условиях реформирования школьного физического образования в Украине. В статье также проанализировано отсутствие в учебном материале по физике современных фундаментальных и прикладных технологий, признанных в мире присуждением Нобелевских премий по физике, отсутствие в школьной программе перспективных технологий ближайшего будущего, базирующихся на фундаментальных физических законах и явлениях, новых открытиях, которые должны войти в содержание школьного курса физики как перспективные.

Ключевые слова: школьный курс физики, постиндустриальное общество, технологии ближайшего будущего, фундаментальные и прикладные технологии, Нобелевские лауреаты.

Drobin Andrii

The Kirovograd professional college of consumer services

SCHOOL PHISICS COURSE: WAYS MODERNIZING.

Abstract. The article is devoted to the critical analysis of the level of development of a school course of the Ukrainian school of physics, its incompatibility with the present state of physical science and public order on the formation of students' knowledge of physics in the context of post-industrial society. We consider the relevance, feasibility and the possibility of changes and modernization of the content of school physics course in the conditions of reforming school physical education in Ukraine. The paper also analyzed the lack of educational material on the physics of modern fundamental and applied technologies, recognized as the world's Nobel Prize in Physics, the absence in the curriculum of advanced technologies of the near future, based on fundamental physical laws and phenomena, new discoveries, which should enter into the content school physics course as promising.

Keywords: school physics course, post-industrial society, the technology of the near future, Nobel laureates.